شاد باشید تا دیرتر پیر شوید

سلامانه : محققان می گویند: افرادی که شاد هستند و از زندگی شان لذت می برند زمانی که مسن می شوند از عملکرد فیزیکی خوبی برخوردارند.

 به گزارش ایرنا از یونایتدپرس: محققان انگلیسی با ارزیابی لذت از زندگی سه هزار و 199 مرد و زن 60 ساله و مسن تر در انگلیس به این نتیجه رسیدند که افراد شاد زمانی که مسن می شوند، عملکرد فیزیکی بهتری در فعالیت های روزمره خود دارند و سرعت راه رفتن آنها نسبت به دیگر هم سن و سالان خود بالاتر است.

در این مطالعه محققان افراد را به سه دسته سنی 60 تا 69 ساله، 70 تا 79 ساله و مسن تر تقسیم کردند و از آنها خواستند که پرسشنامه ای را در خصوص لذت از زندگی شان پر کنند.

همچنین محققان با افراد مطالعه در مورد مشکل داشتن در انجام فعالیت های روزمره مانند خارج شدن از رخت و خواب به هنگام بیداری، لباس پوشیدن، حمام گرفتن و غیره مصاحبه خصوصی انجام دادند.

این مطالعه نشان داد که افراد مسن که شاد هستند و از زندگی شان بیشتر لذت می برند از عملکرد فیزیکی بهتری نسبت به همسالان خود برخوردار هستند.

هم چنین بر اساس این مطالعه افراد مسن شاد در فعالیت های روزانه مانند لباس پوشیدن و بیرون آمدن از رخت خواب و نیز کاهش سرعت راه رفتن مشکلات کمتری در مقایسه با هم سن و سالان خود داشتند که از زندگی کمتر لذت می برند.

در این مطالعه افراد 60 تا 69 ساله ای که دارای سطح رفاهی بالا، موقعیت های اجتماعی اقتصادی خوب، تحصیلات بالا، تاهل و شغل بودند، احساس لذت بیشتری نسبت به سایر افراد مسن داشتند.

در مقابل افراد مبتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی، دیابت، آرتریت، سکته مغزی و افسردگی و یا افراد با سطح رفاه اجتماعی پایین از دسته افرادی بودند که سطح رضایت و لذت آنها از زندگی شان پایین بود.

همچنین این مطالعه که در مجله Canadian Medical Association Journal منتشر شد نشان داد: افرادی که از سطح رفاهی کمتری برخوردار بودند سه برابر بیشتر از هم سن و سالان مرفه خود در فعالیت های فیزیکی روزانه خود با مشکل مواجه بودند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.