شناسایی ۲۳۰ سایت اینترنتی فروش داروهای غیر مجاز توسط پلیس

سلامانه :فرمانده انتظامی استان اصفهان از شناسایی 230 سایت اینترنتی فروش داروهای غیرمجاز و دستگیری گردانندگان این سایت‌ها توسط کارآگاهان پلیس فتای این فرماندهی خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار عبد الرضا آقاخانی با بیان این خبر اظهار کرد: یکی از برنامه‌های این پلیس در راستای مبارزه جدی و قاطعانه با مجرمان و اخلالگران در فضای سایبر، برخورد قانونی با سایت‌های فروش داروهای غیر مجاز و تقلبی است که در این زمینه طی 9 ماهه امسال کارشناسان این پلیس موفق شدند تعداد 230 وب سایت فعال در این زمینه را شناسایی کنند.

وی افزود: در این رابطه گردانندگان اصلی این سایت‌ها نیز در عملیات‌های ویژه پلیس فتا دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه‌های آنها 1300 قلم از داروها و تجهیزات پزشکی غیر مجاز و تقلبی کشف و ضبط شد.

وی بیان کرد: گردانندگان وب سایت‌های شناسایی شده در زمینه فروش داروهای غیر مجاز و تقلبی افزایش قد، افزایش و یا کاهش وزن و تجهیزات پزشکی تقلبی فعالیت می‌کردند و در این مدت توانسته بودند با جذب مشتری‌های خود مبالغ هنگفتی را به جیب بزنند.

وی بیان کرد: در این خصوص پرونده تشکیل و متهمان دستگیر شده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل و با قرار صادره روانه زندان شدند.

آقاخانی، به کسانی که از طریق فضای سایبر اقدام به تبلیغ و فروش غیر قانونی دارو و تجهیزات پزشکی تقلبی کرده و سلامت مردم را با خطر مواجه می‌کنند هشدار داد و گفت: پلیس فتا به دقت فعالیت‌های مجرمانه را در اینترنت رصد می‌کند و در جهت تامین امنیت و آسایش کاربران فضاهای مجازی برخوردهای قانونی را با عاملان اخلال در این فضا بعمل می آورد.

وی همچنین به مردم نیز توصیه کرد، به تبلیغات فروش دارو و تجهیزات پزشکی در سایت‌های اینترنتی توجه نکنند زیرا بررسی‌ها نشان می‌دهد اکثر این وب سایت‌ها اقدام به فروش تجهیزات تقلبی پزشکی و داروئی غیر مجاز خطرناک کرده و بخشی از آنها نیز از این طریق کلاهبرداری کرده و وجوه مردم را بدون اینکه کالایی را به آنان تحویل دهند دریافت کرده و مشتریان هم که هیچ نشانی از آنها ندارند مجبورند برای همیشه قید پول خود را بزنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.