کاهش ۳۰درصدی فشار خون با ترک سیگار

سلامانه : براساس بررسی‌ها پرهیز از استعمال سیگار و همچنین اجتناب از قرارگرفتن در معرض هوای آلوده، می‌تواند خطر "فشار خون" بالا را تا حدود 30 درصد کاهش دهد.

مصطفی گرجی استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: درصد قابل ملاحظه‌ای از افراد جامعه دچار مشکل "فشار خون" بالا هستند و به واسطه این مشکل خود در معرض بسیاری از آسیب‌ها، اختلالات و بیماری‌ها می‌باشند.
گرجی با بیان اینکه مشکل "فشار خون" بالا تقریباً در تمام سنین دیده می‌شود، تصریح کرد: عوامل مختلفی در بروز مشکل فشار خون بالا نقش دارند که "رژیم غذایی" نامناسب به ویژه حاوی نمک بالا، از مهمترین آنها است.

وی افزود: با رعایت رژیم غذایی سالم و کم نمک و برخی دیگر از الگوها و روش‌های زندگی، می‌توان مشکل افزایش "فشار خون "بالا را تا حد بسیار زیادی کاهش داد.

گرجی گفت: براساس بررسی‌ها پرهیز از استعمال سیگار و همچنین اجتناب از قرار گرفتن در معرض هوای آلوده، می‌تواند خطر "فشار خون" بالا را تا حدود 30 درصد کاهش دهد.

وی یادآور شد: تأثیر عدم استعمال سیگار و پرهیز از قرار گرفتن در معرض هوای آلوده و ناسالم در جلوگیری از افزایش فشار خون، در زنان باردار قابل ملاحظه‌تر است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.