دکتر محمدحسن انتظاری، متخصص تغذیه در گفتگو با سلامانه:

لرزش از علایم افت قندخون است

لرزش از علایم افت قندخون است

سلامانه : یکی از کابران سلامانه گفته‌اند خانمی 27ساله هستم که به علت رژیم غذایی بعد از مدتی به طور ناگهانی و شدید دچار لرزش بدن، افت فشار و اسهال می‌شوم. آیا ممکن است که ویتامینی مثل B12 در بدنم کم باشد یا ویتامین‌های دیگر. گاهی اوقات هم حالت کرختی در سرم احساس می‌کنم.

دکتر محمدحسن انتظاری، متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفت‌وگو با پایگاه خبری  «سلامانه» به سوال این کاربر پایگاه خبری «سلامانه» پاسخ داد. 

در این سن احتمال کمبود ویتامین B12‌ تقریبا صفر است ضمن اینکه نیاز روزانه بدن به این ویتامین در حد میکروگرم است و معمولا در فرآورده‌های جانوری (نه گیاهی) به مقدار کافی وجود دارد و برای چندین سال ویتامین B12 در بدن ذخیره می‌شود. 


بیشتر در سالمندان شاهد کمبود این ویتامین هستیم. معمولا رژیم‌های خودسرانه و غیرعلمی، منجر به افت قندخون، افت فشارخون و کم‌خونی می‌شود. بیشتر علایمی که اشاره کرده‌اید می‌تواند به دلیل پیروی از رژیم‌های غیراصولی و نادرست باشد. 


لرزش علایم افت قندخون است و حالت گیجی و منگی افت فشارخون و قندخون توام با یکدیگر است. البته کمبود آهن نیز می‌تواند منجر به گیجی و منگی و لرزش در اندام‌ شود. رژیم غذایی شما باید به‌گونه‌ای باشد که روزانه کمتر از 1200کیلوکالری دریافت نکنید. پیشنهاد می‌شود به یک متخصص مراجعه کنید.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.