روغن نارگیل و ۵ خاصیت سلامتی

روغن نارگیل و ۵ خاصیت سلامتی

سلامانه : روغن نارگیل حاوی‌تری گلیسیرید با زنجیره متوسط است که ثابت شده اثرات مثبت بر روی سلامتی و طیف گسترده‌ای از خواص درمانی دارد.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از theactivetimes این روغن یکی از چربی‌های دوستدار کاهش وزن در جهان است و حاوی کالری کمتری نسبت به دیگر چربی‌ها است. روغن نارگیل اثرات بی پایانی برای سلامتی دارد؛ از بهبود دستگاه گوارش گرفته تا جلوگیری از فشار خون بالا و مبارزه با عفونت‌ها.


سوزاندن چربی: روغن نارگیل به دلیل برخورداری از تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط در افزایش میزان مصرف انرژی مؤثر است. نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد که مصرف 15 تا 30 گرم‌تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط در روز، مصرف انرژی روزانه را 5 درصد افزایش می‌دهد. روغن نارگیل همچنین برای چربی سوزی و کاهش وزن بسیار مفید است زیرا اشتها را کور می‌کند و روند چربی سوزی را تسریع می‌کند. به سوزاندن چربی جمع شده در اطراف کمر و شکم کمک می‌کند.


کاهش گرسنگی: روغن نارگیل در افزایش احساس سیری مؤثر است و اگر تنها 20 دقیقه قبل از غذا استفاده شود، منجر به خوردن حجم کمتر غذا خواهد شد.


بهبود هضم غذا: روغن نارگیل به بهبود مسائل گوارشی کمک می‌کند. به طوری که باعث جذب و هضم سریع‌تر غذا از دستگاه گوارش می‌شود.


مراقبت از دندان‌ها: باور کنید یا نه، رون نارگیل منجر به مراقبت از دندان‌ها از طریق مبارزه با باکتری‌هایی می‌شود که مسئول پوسیدگی دندان‌ها هستند ضمن این که جلوی تشکیل حفره‌ها و بیماری‌های لثه را می‌گیرد.


جلوگیری از فشار خون بالا: نرخ پایین‌تر ابتلا به بیماری‌های قلبی و فشار خون بالا در کشورهایی مانند فیلیپین و هند که از روغن نارگیل زیاد استفاده می‌کنند، گزارش شده است. روغن نارگیل حاوی آنتی اکسیدان هایی است که باعث کاهش استرس اکسیداتیو و کاهش فشار خون می‌شوند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.