بهترین مکان برای ورزش سالمندان

سلامانه: دکتر زندی متخصص سالمندان در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: ورزش باعث کشف استعداد و توانمندی‌هایی می‌شود که قبلا در فرد شناخته شده نبوده و در حقیقت عملکرد اعتماد به نفس و میزان رضایت از زندگی را در فرد سالمند بالا می‌برد. 

وی افزود: در تمام گروه‌های سنی، عملکردهای ورزشی‌شناختی، ذهنی و جسمی فاکتورهای روانتنی افراد را بهبود می‌بخشد. 

وی در ادامه گفت: قبل از تجویز ورزش برای سالمندان ابتدا یک مشاوره با پزشک نیاز است تا دامنه ضربان قلب برای این فرد سالمند و میزان تهویه ریه و همچنین میزان ورزش قابل توصیه را محاسبه کند. 

وی افزود: ورزش در سنین بالا و حتی بالا‌تر از هفتاد سال میزان عملکرد قلبی را بهبود می‌بخشد. 

وی بیان کرد: بهترین تمرین‌ها برای افراد سالمند پیاده‌روی و شنا است. این عملکرد کامل‌ترین مجموعه برای کسانی است که از کم‌کاری‌های قلبی و نارسایی مفصلی و استخوانی برخوردار هستند. این نوع حرکت‌ها باعث کاهش وزن و سوزاندن کالری بیشتر و فشار کمتر به قلب فرد سالمند می‌شود. 

زندی اظهار داشت: حرکت‌های ورزشی که به صورت در جا برای افرادی که قادر به راه رفتن نیستند تجویز می‌شود، می‌تواند موثر باشد. 

وی خاطر نشان کرد: بهترین مکان برای ورزش مکان‌های گروهی است که باعث دوست‌یابی و انگیزش بیشتر در افراد سالمند می‌شود ولی مهم‌ترین مسئله ایجاد یک فضای مناسب در محیط زندگی سالمند است که فرد احساس راحتی کند. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.