۱+۱۰۰۰ فایده علمی برا خندیدن

سلامانه : افزایش شادابی و رضایت مندی، کاهش اضطراب و ترس، کنترل استرس و ارتقای روانی از مزایای روحی و روانی خندیدن هستند. لازم است بدانیم خنده گروهی موثر تر و پرفایده تر از خنده فردی است.

مریم محمدی کارشناس بهداشت روان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: خندیدن باعث ریلکس شدن تمام بدن می‌شود، هر بار خندیدن حداقل تا 45 دقیقه بعدی عضلات شما را در وضعیت ریلکس قرار می‌دهد. خندیدن دستگاه ایمنی بدن را تقویت کرده و این کار با کاهش هورمون‌های استرس زا، افزایش سلول‌های ایمنی و آنتی بادی‌های ضد عفونت خون صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: خندیدن با رها سازی اندورفین به داخل خون احساس مثبت نسبت به زندگی به وجود می‌آورد و آستانه تحمل را بالا می‌برد. خندیدن قلب را محافظت می‌کند این کار با بهبود عملکرد عروقی خونی و افزایش جریان خون انجام می‌گیرد که می‌تواند قلب شما را برابر خطراتی مثل سکته محافظت نماید.

وی اظهار داشت: زمانی که می‌خندیم نمی‌توانیم نگران و یا غمگین باشیم. خنده‌ همان‌گونه که اشاره شد به کاهش استرس، افزایش انرژی فردی و کاهش اعتراض و شکایت ما می‌انجامد در نتیجه نگاه مثبت‌تر به مسائل پیرامون خواهیم داشت.

محمدی افزود: از سوی دیگر ارتباط جمعی و کاری ما تقویت خواهد شد زیرا زمانی که با دیگری می‌خندیم، اتصال مثبت روانی برقرار می‌شود. این اتصال ما را در مواجه با شرایط نا مناسب و دشوار با استرس کمتری مواجه می‌کند. لازم است بدانیم خنده گروهی، موثر تر و پرفایده‌تر از خنده فردی است.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.