بیماری‌های غیرواگیر عامل ۷۳ درصد از مرگ‌های جهان تا چهارسال دیگر می‌شود

بیماری‌های غیرواگیر عامل ۷۳ درصد از مرگ‌های جهان تا چهارسال دیگر می‌شود

سلامانه : مدیر کل نظارت بر فراورده‌های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا گفت: چیزی که امروزه بیشر از قبل به سلامت آحاد مردم کشور آسیب می‌رساند بیماری‌های غیرواگیر هستند که باعث آسیب رسانی به سلامتی و اقتصادی جامعه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دکتر بهروز جنت اظهار کرد: برای نمونه بیماری‌های قلبی-عروقی که امروزه رتبه اول بیمارها را در سراسر جهان به خود اختصاص داده است یا سرطان و دیابت ازانواع دیگر این معضل است که مشکلاتی اساسی را برای نظام پزشکی کشور ایجاد کرده است.

مدیر کل نظارت بر فراورده‌های غذایی آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و داروعنوان کرد: پیرو آمارهای سازمان بهداشت جهانی در سال 2012، بیماری‌های غیرواگیر باعث مرگ و میر 38 میلیون نفر از تعداد 68 میلیون نفر درگذشتگان در کل دنیا شده‌اند و پیش بینی آنها براین است که در سال 2020 این عدد به 73 درصد از کل مرگ‌ها می‌رسد.

دکتر جنت در ادامه گفت: این اعداد نشان دهنده این است که به هیچ عنوان نباید از موضوعی چنین جدی غافل بود، همچنین از نظر اقتصادی حدود 7 میلیارد دلار خسارت ناشی از بیماری‌های غیرواگیر در دنیا بوده است که این عدد بزرگ، از بودجه بسیاری ازکشورها بیشتر است.

وی افزود: در کشور ما نیز بررسی‌ها مشخص کرده که در سال 1390 پس از مصرف دخانیات و سیگار، تغذیه ناسالم دومین عامل مرگ‌های زودرس بوده است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.