باکتری های مفید روده مانع ابتلا به دیابت می شوند

باکتری های مفید روده مانع ابتلا به دیابت می شوند

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،گروهی از محققان با انجام مطالعات خود درمدلی ازموش های آزمایشگاهی دریافتند برخی از باکتری های روده به ویژه در موش های نر می توانند هورمون ها و واکنش های بیوشیمیایی خاصی را تولید کند که نقش مهمی در کنترل و توقف بیماری دیابت دارند.

براساس این گزارش، محققان دریافتند تعادل باکتری های روده بسیار مهم است چرا که اگر باکتری های روده نامتعادل شوند می توانند باعث آسیب و التهاب در بسیاری از نقاط بدن مانند کبد شوند و نیز باکتری های مضر روده می توانند باعث بیماری کردن و کولیت اولسراتیو شوند.

نتایج حاصل از این تحقیق نشان می دهد در میان کودکان وافراد جوان دیابت توسط سلول های ایمنی بدن ایجاد می شود چرا که در آن سلول های ایمنی بدن به سلول های ویژه ای در پانکراس که هورمون انسولین را تولید می کنند آسیب می رسانند و در این میان تأثیر باکتری های روده در احتمال ابتلا به دیابت در بدن نیز بسیار عمیق است.

به گفته محققان با توجه به این که نسبت به 40 سال گذشته دیابت درافراد جوان رو به افزایش است امید است این درک جدید از باکتری های روده بتواند ازکودکان مستعد ابتلا به دیابت محافظت کند و درمان های جدیدی را برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری فراهم کند.

سه شنبه 03/11/91   12:53

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.