افراد در بهمن ماه از مصرف ماهی تازه و ماست پرهیز کنند

سلامانه : یک پژوهشگر حوزه طب اسلامی گفت: ماه (کانون آخر) اواخر دی ماه شروع می‌شود و تقریباً تا اواسط بهمن ماه ادامه دارد، در این ماه بلغم یا همان مواد سرد و تر در بدن فزونی پیدا کرده، بنابراین افراد باید از مصرف ماهی تازه و ماست پرهیز کنند.
 
یوسف اصغری در گفت‌و‌گو با تسنیم، اظهار داشت: طبق تقویم رومی دی ماه "کانون اول" نام دارد که سرمای هوا زیاد می‌شود و نافع است که در فصل زمستان از مصرف مواد سرد پرهیز شود.
به گفته وی در فصل زمستان از حجامت و فصد باید پرهیز شود همچنین افراد از غذاهایی که هم بالقوه گرم باشد یعنی طبع غذا ذاتا گرم است و هم بالفعل گرم بوده یعنی غذادارای حرارت باشد، استفاده شود.
این کارشناس سطح عالی حوزه علمیه و پژوهشگر در حوزه طب اسلامی افزود: در فصل زمستان مصرف غذاهای شیرین گرم کننده بدن است و نباید غذاها را سرد مصرف کرد، لذا توصیه می‌شود که غذا گرم مصرف کنند.
 اصغری بیان داشت: ماه (کانون آخر) که اواخر دی ماه شروع می‌شود و تقریباً تا اواسط بهمن ماه ادامه دارد، در این ماه بلغم یا همان مواد سرد و تر در بدن فزونی پیدا کرده و توصیه می‌شود که در این ماه  از سبزی‌هایی گرم مثل کرفس و شاهی استفاده شود.
وی عنوان کرد: در ماه (کانون آخر) که تا اواسط بهمن ادامه پیدا می‌کند توصیه می‌شود که اول روز افراد حمام بروند و بدن خود را با روغن‌های گرم ماساژ دهند که روغن شب بو می‌تواند مفید باشد.
این کارشناس سطح عالی حوزه علمیه و پژوهشگر در حوزه طب اسلامی عنوان کرد: در ماه (کانون آخر) که تا اواسط بهمن ادامه دارد افراد باید از مصرف ماهی تازه و ماست پرهیز کنند.
اصغری خاطرنشان کرد: آخرین ماه سال را که تقریباً آخر بهمن شروع می‌شود و 10 روز مانده به فروردین سال ادامه دارد ماه "شباط" نام دارد که 28 روز است، در این ماه گیاهان از زمین رویش پیدا می‌کنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.