بیماری‌ لثه در زنان باردار به تولد زودرس نوزاد منجر می‌شود

سلامانه : جراح و دندانپزشک کودکان گفت: بیماری‌های لثه در زنان باردار باعث تولد زودرس نوزاد می‌شود و مادری که دندان پوسیده زیاد در دهان دارد این پوسیدگی را به راحتی به کودک خود منتقل خواهد کرد.

 
پریسا مهر‌اشتیاق در گفت‌وگو با فارس در پاسخ به پرسش شهروندان در مورد تأثیرات بارداری بر سلامت دندان کودک اظهار داشت: اهمیت دادن به بهداشت دهان کودک باید از دوران بارداری و با مشورت با دندانپزشک آغاز شود.

جراح و دندانپزشک کودکان گفت: بیماری‌های لثه در زنان باردار باعث تولد زودرس نوزاد می‌شود و مادری که دندان پوسیده زیاد در دهان دارد، این پوسیدگی را به راحتی به کودک خود منتقل خواهد کرد.

مهراشتیاق افزود: سلامت دهان در مادران پایه‌گذار سلامت کودک می‌باشد و مشاوره دندانی و وجود دهانی سالم در دوران بارداری از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی ادامه داد: مصرف برخی از داروها توسط مادر در دوران بارداری موجب اختلال ساختمانی در دندان‌های کودک می‌شود.

جراح و دندانپزشک کودکان تصریح کرد: رعایت بهداشت دهان نوزاد با مسواک باید از زمان اولین رویش دندان شیری آغاز شود و اولین ملاقات کودک با دندانپزشک 6 ماه پس از رویش اولین دندان شیری باشد.

مهراشتیاق گفت: نباید اولین مراجعه کودک به دندانپزشک دیرتر از 12 ماهگی باشد.

وی افزود: تا 8 سالگی مسواک زدن کودک برعهده والدین است؛ همچنین به کار بردن نخ دندان برای کودکان تا 10 سالگی وظیفه پدر و مادر است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.