افراد رژیمی با استفاده از ماست کم‌چرب می‌توانند از بروز چاقی جلوگیری کنند

سلامانه : قابل توجه افراد رژیمی که پروتئین مورد نیازشان را میتوانند از ماست کم چرب دریافت کنند.

سعید حسینی متخصص تغذیه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: ترشی یا شیرینی ماست یکی از خواص ماهیتی آن است که بر اثر فعالیت‌های لاکتیکی ماست و تبدیل قند لاکتوز شیر به اسید لاکتیک به وجود می‌آید.

وی گفت: ماست با توجه به ترکیبات آن فرآیند اعمال شده، شرایط نگهداری و مایه ماست استفاده شده در آن می‌تواند از درجه ترشی یا شیرینی متفاوتی برخوردار باشد و خواص آنها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

این متخصص تغذیه اضافه کرد: ماست به عنوان یک وعده غذایی مناسب در تمام طول روز و حتی میان وعده‌ها می‌تواند مصرف شود.

حسنی افزود: ماست منبع خوبی برای پروتئین رژیمی محسوب می‌شود. در هر لیوان ماست تقریباً 10 تا 14 گرم پروتئین وجود دارد که این مقدار درصد قابل توجهی از نیاز کودکان به پروتئین و رشد را تأمین می‌کند.

وی گفت: همچنین بررسی‌ها نشان داده است که ماست در کمک به درمان اسهال کودکان مفید است، اسید لاکتیک موجود در ماست باعث سهولت هضم و جذب ترکیبات مغذی موجود در غذا می‌شود، به ویژه برای کودکان مبتلا به کندی رشد یا بیماری سوءجذب هستند، مفید است.

این متخصص تغذیه اضافه کرد: ماست به تنهایی یک ماده غذایی کامل و سالم به حساب می‌آید و خوردن چیپس همراه آن تا حدودی از این ویژگی‌های غذایی ماست می‌کاهد. خوردن چیپس همراه ماست به خصوص برای افرادی که مشکل اضافه وزن و چاقی دارند تا حدودی مشکل ایجاد می‌کند اما در صورتی که از ماست کم‌چرب استفاده شود، ممکن است از بروز چاقی جلوگیری کند. در یک برنامه غذایی سالم، متنوع و متعادل می‌توان از مصرف ماست و چیپس نیز لذت برد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.