ابداع دستگاهی قابل حمل که به درمان میگرن کمک می کند

سلامانه :  محققان ابزاری درست کرده اند که با ارسال پالس های مغناطیسی به مغز قادر است به درمان سردردهای میگرنی کمک کند.

 به گزارش ایرنا از مدیکال نیوز تودی، موسسه ملی مراقبت های بهداشت انگلیس، این دستگاه را به عنوان روش درمانی برای سردردهای میگرنی معرفی کرد.

میگرن یک سردرد شدید عود کننده بوده که اغلب با حساسیت به نور و تهوع همراه است. 

هنوز مشخص نیست که چه عاملی دقیقا موجب ابتلا به میگرن می شود، اما متخصصان بهداشتی می گویند ممکن است این وضعیت به واسطه یک سری عوامل مانند محیط زیستی، تنش، مصرف مشروبات الکلی، گرسنگی، کم خوابی و در زنان تغییرات هورمونی ایجاد شود.

معمولا علائم میگرن میان 4 تا 72 ساعت طول می کشد که نشان می دهد این وضعیت می تواند بر خانواده شخص، کار و زندگی اجتماعی تاثیر گذارد.

اکنون موسسه ملی مراقبت های بهداشتی انگلیس اعلام کرده است که نتایج یک سری آزمایش های بالینی بر روی این یک دستگاه دستی قابل حمل نشان می دهد که این دستگاه می تواند بیماران میگرنی را از دردهای مزمن نجات دهد.

این دستگاه با فشار یک دکمه که بر روی آن تعبیه شده است پالس های مغناطیسی کوتاه به مغز ارسال می کند.

در این مطالعه محققان 164 بیمار مبتلا به میگرن را با استفاده از پالس های مغناطیسی این دستگاه مورد مطالعه قرار دادند.

محققان متوجه شدند که استفاده از این دستگاه باعث می شود که دو ساعت پس از شروع میگرن ، 39 درصد بیماران از درد رها شوند در 24 ساعت، 29 درصد فاقد درد شوند و 27 درصد پس از 48 ساعت از درد نجات یابند.

همچنین نتایج این مطالعه نشان داد که حدود 75 درصد بیمارانی که به طور مکرر از این دستگاه استفاده می کنند، تعداد دفعات ابتلا به سردرد آنها به طور قابل ملاحظه ای کاهش یافته و این موضوع در مورد افراد مبتلا به میگرن مزمن نیز صدق داشت.

یک بیمار که دستکم یک روز در میان به میگرن مبتلا می شد، گفت: این دستگاه باعث شده است که سردردهای میگرنی وی به 10 روز یک بار کاهش یابد و کمتر مسکن مصرف کند.

محققان می گویند: این دستگاه برای بیمارانی که روش های فعلی درمان مانند مصرف مسکن و داروهای ضد التهاب برای آنها تاثیری نداشته، مفید است.

آنها افزودند: همچنین استفاده از این دستگاه برای زنان باردار نیز مفید است زیرا باعث می شود آنها کمتر دارو مصرف کنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.