هشدار: نوشابه‌های رژیمی شما را چاق می‌کند!

هشدار: نوشابه‌های رژیمی شما را چاق می‌کند!

سلامانه : اگر تلاش می کنید با خوردن نوشابه های رژیمی، از میزان کالری روزانه تان کم کنید، حواس تان باشد؛ تحقیق جدیدی که توسط دانشگاه «جان هاپکینز» انجام شده، نشان می دهد خیلی از افرادی که  نوشابه انرژی زا می نوشند، در عوض غذا یا اسنک بیشتری می خورند.

 

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «sfgate»، محققان دانشگاه جان هاپکینز دریافتند آمریکایی هایی که به دلیل چاقی یا اضافه وزن سراغ نوشابه های رژیمی می روند، در طول روز به اندازه دیگر آدم های چاق که نوشابه معمولی می خورند، کالری دریافت می کنند. تنها تفادوت در این است که گروه اول، غذا یا اسنک بیشتری مصرف می کنند.

 

نتیجه این بررسی که در «American Journal of Public Health» منتشر شده، نشان می دهد از هر 5 نفری که در آمریکا اضافه وزن دارند، یکی از نوشابه های رژیمی استفاده می کند، در حالی که درصد آدم های سالمی که نوشابه رژیمی می نوشند، تقریبا نصف این است. در هر حال، کارشناسان هشدار می دهند خوردن شیرین کننده های مصنوعی می تواند باعث خوردن غذای بیشتری شود. 

به نظر می رسد در آمریکا فرهنگ مردم در مورد مصرف نوشابه در حال تغییر باشد. پارسال در آمریکا برای اولین بار در 30 سال گذشته، آب آشامیدنی بیش از نوشابه معمولی مصرف شد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.