هورمونی که باعث دوام ازدواج می‌شود

هورمونی که باعث دوام ازدواج می‌شود

سلامانه :بعضی‌ها می‌گویند راز ازدواج طولانی شان در این است که دوستان خوبی برای هم بوده اند، بعضی ها هم می گویند به هم اجازه نفس کشیدن داده اند؛ اما شاید راز دوام آوردن ازدواج، در یک هورمون نهفته باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از دیلی میل، تحقیقات جدید می گوید هورمون «اوکسیتوکین» نقش کلیدی در تقویت احساسات افراد نسبت به هم دارد.

 

در جریان این بررسی، مردانی که هورمون توی بینی شان اسپری شده بود، تحت اسکن مغزی قرار گرفتند و در همان حال، عکس همسرشان را به آنها نشان دادند. نتیجه نشان می داد سلول های درگیر مغز کسانی که اوکسیتوکین زیر بینی شان اسپری شده بود، درخشان تر بود تا آنهایی که یک ماده قلابی به آنها پاشیده بودند.

 

دانشمندان معتقدند این هورمون می تواند در دوام آوردن یک ازدواج، نقش کلیدی داشته باشد. با این حال، تاکید کرده‌اند استفاده از این هورمون به تنهایی نمی تواند رابطه های شکسته شده را بهبود ببخشد.

 

اوکسیتوکین توسط مغز تولید می شود و کارکردهای مختلفی دارد، مثلا باعث ایجاد درد زایمان در زنان باردار یا تولید شیر در آنها می شود و بیشترین مقدار آن در زنان و مردان، پس از ارضای جنسی است.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.