بدن‌منان به چندساعت خواب در شبانه‌روز نیاز دارد؟

سلامانه : پژوهشگران به تازگی دریافته‌اند که ۸ ساعت خواب در طول شب نمی‌تواند به عنوان یک قانون کلی مورد استفاده برای تمام افراد قرار بگیرند.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پزشکان دریافته‌اند که شعار قدیمی هشت ساعت خواب مورد نیاز در هر شب برای تمامی افراد نمی‌تواند به عنوان یک قانون کلی مورد استفاده برای همه باشد. 

 

گفتنی است، براساس جدید‌ترین پژوهش‌های صورت گرفته، کیفیت خواب مهمتر از کمیت خواب است. 

 

بررسی‌ها نشان می‌دهند، براساس تحقیقات صورت گرفته میزان خواب در افراد در سنین مختلف فرق می‌کند و لذا همه افراد ۸ ساعت یکسان خواب نیاز ندارند. 

 

پزشکان با مطالعه بر روی افراد داوطلب در سنین مختلف دریافته‌اند که افراد جوان به دلیل اینکه در معرض یادگیری بیشتر به نسبت افراد سالمند قرار دارند به ساعت خواب بیشتری نیاز دارند و در عوض افراد سالمند به دلیل فعالیت کمتر نیاز کمتری به خواب دارند. 

 

پژوهش‌ها نشان می‌دهند، تغییرات ساعت بیولوژیک در سنین مختلف به صورت طبیعی ساعت خواب افراد را تنظیم می‌کند و در صورت بی‌خوابی غیر طبیعی افراد باید با پزشک متخصص مشاوره انجام دهند. 

 

پزشکان همچنین دریافته‌اند که خواب حتی اگر زمان آن کوتاه باشد اما عمیق و کامل باشد، می‌تواند برطرف‌کننده نیازهای سلامتی فرد باشد و در عوض خواب طولانی که در آن فرد نیمه خواب است و مدام به دلایل مختلف دچار برهم خوردگی خواب می‌شود، می‌تواند سبب بروز انواع بیماری‌ها در افراد شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.