دکتر رهبر مژدهی آذر، رئیس انجمن داروسازان ایران در گفتگو با سلامانه:

فروشندگی، داروسازان را ناچار به مهاجرت کرده است!

فروشندگی، داروسازان را ناچار به مهاجرت کرده است!

سلامانه : به گفته رییس انجمن داروسازان این روزها یکی از بحث های داغ جامعه داروسازی فروش داروخانه ها از جانب صاحبان آنهاست. 


دکتر رهبر مژدهی آذر در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری سلامانه، می‌گوید:«خارج از بحث شرکت های بیمه که الان معضلات داروخانه ها با این شرکت ها در حال کمرنگ شدن است، یکی از مصائب همکاران ما وزارت دارایی است. حدود 5 سال پیش وزارت دارایی مالیاتی تعیین و آن را دریافت کرد و حتی سند قطعی هم صادر نمود، اما دوباره بعد از 5سال اسناد تازه ای ارائه داده و خواهان مبالغ هنگفت دیگری است. داروخانه های ما سود کاذب دارند یعنی ما از فروش دارو به هیچ وجه سودی دریافت نمی کنیم به خصوص در جنگ تحمیلی سود دهی از فروش دارو به دلیل یارانه ای بودن آن زیر صفر بود.»


به عقیده وی معضل دیگر، ارائه دفتر درآمد داروخانه به وزارت دارایی است تا ممیزین دارایی رضایت داشته باشند و این کار برای همکاران ما، مقدور نیست. متاسفانه دکتران داروساز ما از لحاظ علمی با کشورهای صنعتی پیشرفته برابری می کنند، اما عملا به فروشندگان دارو مبدل گشته اند و مجموعه ای از مشکلات آنها را وادار به مهاجرت به کشور های دیگری کرده و آنجا مشغول به کار می شوند. 


دکتر مژدهی آذر با بیان این که ما در ایران تعریفی برای داروخانه نداریم، می افزاید:«در حالی که داروخانه موسسه پزشکی است که در آن کالاهایی مثل دارو، شیر خشک، لوازم بهداشتی و...ارائه می شود و وظیفه دکتر داروساز، دادن خدمات علمی به پزشکان، بیماران و گشایش پرونده برای هر بیمار است مثل همه کشور های غربی. مشکلات اخیر مسائل جزیی هستند و با اندک تمهیداتی قابل حل اند. ولی مبحث فروش داروخانه ها توسط صاحبان سرمایه نیاز به رایزنی و بررسی بیشتری دارند.»

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.