هشداری جدی به افراد چاق که می‌خواهند لاغر شوند

سلامانه : افراد چاق باید به شیوه‌های اصولی به کاهش وزن روی آورند و از حضور سودجویان با تشویق به رژیم‌های غیراصولی و روش‌های غیرعلمی آگاه بوده و هشیارانه عمل کنند.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، دکتر مسعود امینی رییس بیمارستان مادر و کودک غدیر شیراز گفت: چاقی درحال حاضر در رتبه دوم مرگ‌هایی قرار گرفته که توسط خود فرد ایجاد می‌شود و برای سلامت کشور تبدیل به یک مشکل شده است. چاقی دلیل اصلی بروز دیابت است و دیابت نیز‌ ام الامراض است، بر این اساس اکنون در شرایطی هستیم که مردم باید توجه ویژه‌ای به کنترل آن داشته باشند و برای پیشگیری و درمان اقدام نمایند. 
 


دکتر امینی افزود: شیوه زندگی و تفکر افراد جامعه باید با فرهنگ سازی‌های مناسب به سمت سلامت پیش رود و ما سعی داریم به گونه‌ای فرهنگ سازی نماییم که مسوولان کشوری، استانی و مردم چاقی را به عنوان یک مسئله نگران کننده بدانند. افراد چاق باید به شیوه‌های اصولی به کاهش وزن روی آورند و از حضور سودجویان با تشویق به رژیم‌های غیراصولی و روش‌های غیرعلمی آگاه بوده و هشیارانه عمل کنند. 
 


رییس بیمارستان مادر و کودک غدیر شیراز تصریح کرد: تاکنون بیش از ۴۰۰ بیمار در بیمارستان مادر و کودک غدیر تحت عمل کوچک کردن معده و یا کاهش جذب قرار گرفته‌اند و در حال حاضر نیز حداقل هفته‌ای ۳ عمل در این مرکز درمانی انجام می‌شود که حداقل در جنوب کشور منحصر به فرد است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.