بهترین مکمل‌های غذایی برای کاهش کمردرد

بهترین مکمل‌های غذایی برای کاهش کمردرد

سلامانه : مکمل‌های طبیعی همراه با یک رژیم غذایی سالم، ورزش منظم، مدیریت استرس و ... یکی از بهترین مسکن‌ها، برای رفع کمردرد هستند.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه،  به نقل از everydayhealth نباید این نکته را از نظر دور داشت که برای مصرف هر نوع مکمل، از پزشکتان مشورت بگیرید، بخصوص اگر در حال مصرف داروهای دیگری هم هستید چون ممکن است دچار عوارض ناشی از تداخل دارویی شوید.


گلوکوزامین و کندراتین: این دو ترکیب به صورت طبیعی در بدن وجود دارند؛ اسید گلوکونیک به صورت مایع و در مفاصل و کندراتین در غضروف دور مفاصل وجود دارد. اگرچه تحقیقاتی در زمینه تأثیر مکمل‌های اسید گلوکونیک و کندراتین بر روی افرادی که کمردرد دارند، وجود ندارد؛ اما تحقیقاتی وجود دارد که نشان می‌دهد این مکمل‌ها بر روی درد مزمن زانو تأثیر دارند. بیشتر افراد از این مکمل‌ها برای دردهای مزمنی همچون درد بخش پایین کمر استفاده می‌کنند. پزشک شما فاکتورهای شخصی شما از جمله سن و سلامت عمومی را بررسی کرده و دوز مناسب از این مکمل را برایتان تجویز می‌کند.


ویتامین دی: اگر شما مبتلا به درد کمر هستید، کمبود ویتامین دی می‌تواند این درد را تشدید کند. مطالعات نشان می‌دهد که کمبود ویتامین دی در مبتلایان به تنگی کانال نخاع نیز شایع است. مصرف روزانه 15 میکروگرم ویتامین دی برای اکثر مردم ضروری است. می‌توان با قرارگیری روزانه 20 دقیقه در معرض نور خورشید، و مصرف مواد غذایی غنی شده با این ویتامین، کمبود آن را جبران کرد.


امگا 3 و اسیدهای چرب: مصرف این نوع چربی‌ها باعث کاهش میزان التهاب در بدن می‌شود. التهاب یکی از اصلی‌ترین دلایل ابتلا به کمردرد است. مکمل‌های امگا 3 به صورت کپسول در دسترس هستند و البته برای دریافت دوز مناسب آنها باید با پزشکتان مشورت کنید چون مصرف دوزهای بالاتر این مکمل‌ها می‌تواند خطر خونریزی را افزایش دهد و یا با داروهای رقیق کننده خون تداخل داشته باشد. مصرف ماهی‌های چرب مانند ماهی آزاد، ساردین، ماهی تن و همچنین مصرف سبزیجات تیره رنگ نیز امگا 3 بدن را تأمین می‌کند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.