بدون کافئین و با این گام‌ها، انرژی‌تان را تقویت کنید

بدون کافئین و با این گام‌ها، انرژی‌تان را تقویت کنید

سلامانه : سردرد، بروز آکنه، تغییرات خلقی و ... فقط چندنمونه از عوارض جانبی مصرف مکرر کافئین است. خبر خوب این است که شما می‌توانید با بکار بستن برخی راه‌های مؤثر، بدون وابستگی به کافئین، انرژی خود را در طول روز بازیابید.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه،  به نقل از lifehacker بهترین قدم‌ها بدون متوسل شدن به کافئین برای افزایش انرژی از این قرار است:


مصرف میان وعده‌های حاوی پروتئین: این میان وعده‌ها یک راه مؤثر برای افزایش استقامت جسمی و روانی است و منجر به تنظیم سوخت و ساز بدن نیز می‌شود. تکه‌های سیب، کره بادام زمینی، ساندویچ بوقلمون و یا بادام و میوه خشک شده می‌توانند گزینه خوبی برای شما باشند.


مصرف ویتامین ب: اینطور مشخص شده که کمبود ویتامین ب با کاهش سطح انرژی در ارتباط است و منجر به کاهش خلق و خوی، کاهش تمرکز، اضطراب، افسردگی و ... خواهد شد. بنابراین اگر به طور منظم در طی روز احساس خستگی می‌کنید، سعی کنید ویتامین‌های ب کمپلکس را مصرف نمایید. یک گزینه دیگر دریافت مکمل‌های مولتی ویتامین است. برای گرفتن نتیجه بهتر، مولتی ویتامین را در وعده صبح مصرف کنید.


تمرینات بدنی سریع: تحقیقات نشان می‌دهد که یک تحرک کوچک چند دقیقه‌ای می‌تواند شما را برای یک روز پرانرژی کند.


استفاده از دوش آب سرد: آب سرد سیستم بدنی شما را تحریک می‌کند و به گردش خون سرعت می‌بخشد و این موضوع باعث هوشیاری شما می‌شود. می‌توانید ابتدا با یک دوش آب گرم خودتان را آرام کنید و در پنج دقیقه آخر به سراغ آب سرد بروید یا در میان روز آب سرد به صورتتان بزنید.


وعده‌های غذایی کوچک و متعدد: خوردن وعده‌های کوچک و متعدد، گردش کالری را در بدن بهبود می‌بخشد. تا جایی که می‌توانید از نوشیدنی‌های حاوی شکر دوری کنید چون معمولاً کافئین دارند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.