پزشکان در انتهای زندگی، درمان‌های کم‌شدت‌تری را انتخاب می‌کنند

پزشکان در انتهای زندگی، درمان‌های کم‌شدت‌تری را انتخاب می‌کنند

سلامانه : دو مطالعه جدید نشان می‌دهند که پزشکان در مواجهه با مرگ احتمال کمتری دارد که تقاضا کنند درمان شدیدتری که ممکن است کمی عمر را افزایش دهد، برایشان انجام شود.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از WebMD،یک مطالعه دریافت که پزشکانی که با انتهای زندگی خود مواجه می‌شوند کمتر از جمعیت عام حاضرند تحت جراحی قرار گیرند، در یک واحد مراقبت‌های ویژه بستری شوند یا در بیمارستان بمیرند.


مؤلف راهبر، جول وایزمن گفت: «این یافته‌ها مؤید این گفته‌اند که پزشکان در انتهای زندگی محدودیت پزشکی مدرن را می‌فهمند.»


او معاون سرپرست و کارمند ارشد علمی در مرکز سلامت عمومی و جراحی بیمارستان بیرگام و زنان در بوستون است.


وایزمن اضافه کرد: «در مواجهه با چنین تصمیمی، پزشکان تصمیم می‌گیرند در انتهای زندگی تحت درمان آرامش‌بخش‌تر و کم‌شدت‌تری قرار بگیرند.»


این یافته‌ها با یک مطالعه ثانویه پشتیبانی شد. مطالعه ثانوی دریافت که احتمال کمتری دارد پزشکان و افراد تحصیل‌کرده در بیمارستان بمیرند.


مؤلف مطالعه، دکتر سال بلکر، دانشیار سلامت جمعی در دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک گفت: «این قضیه نشان می‌دهد که تحصیل‌کردگی بر درک ما از مرگ تأثیرگذار است.»


با این حال دکتر جوزف روتلا، کارمند ارشد پزشکی آکادمی امریکایی طب تسکینی گفت که هیچ‌یک از این دو مطالعه در باره مرگ تفاوت بزرگی را بین پزشکان و دیگر افراد نشان نداده است.


روتلا گفت: «اگرچه تفاوت‌هایی که از لحاظ آماری معنی‌دار بودند وجود داشت، تفاوت‌های بسیار کوچکی بودند. من می‌خواهم در برابر این تفسیر بیش از اندازه از مشهودات این مطالعه گارد بگیرم.»

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.