ارائه آخرین روش‌های کاهش درد زایمان/ بررسی بازاریابی اجتماعی زایمان طبیعی

سلامانه : رئیس اداره مامایی وزارت بهداشت از ارائه آخرین روش‌های کاهش درد زایمان و بررسی بازاریابی اجتماعی زایمان طبیعی در پانزدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران خبر داد.

به گزارش فارس، فرح بابایی در آستانه برگزاری پانزدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران درباره محورهای بخش مامائی این کنگره، گفت: ارتقای سلامت مادر و نوزاد، ترویج فرهنگ زایمان طبیعی، تکریم مادر باردار، توانمند سازی و ترویج زایمان طبیعی و روش‌های کاهش درد زایمان از محورهای اصلی برگزاری این بخش مامایی این کنگره است.

وی افزود: در بخش ارتقای سلامت مادر و نوزاد به مسائلی از قبیل ارتقاء کیفیت خدمات زایمانی، شاخص های سلامت مادر و نوزاد، کاهش مداخلات زایمانی، عوارض مادری و نوزادی سزارین، زایمان طبیعی پس از سزارین و نقش کار تیمی در ترویج زایمان طبیعی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

دبیر علمی بخش مامائی پانزدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران در ادامه توجه به بحث ترویج فرهنگ زایمان طبیعی را بسیار مهم و ضروری دانست و عنوان کرد: در این بخش از کنگره به مسائلی هم چون بازاریابی اجتماعی زایمان طبیعی، حمایت طلبی جهت ترویج زایمان طبیعی، ترغیب مادران نخست‌زا به زایمان طبیعی و نقش رسانه در ترویج زایمان طبیعی پرداخته خواهد شد.

بابایی تکریم مادر باردار در مراکز درمانی را لازم و ضروری دانست و افزود: برای حفظ و ارتقاء تکریم مادر باردار در این کنگره مسائلی هم چون رضایتمندی مادر باردار، خوشایند سازی زایمان طبیعی، بهینه سازی فضای فیزیکی بلوک زایمان، مهارت های ارتباطی و اخلاق حرفه ای برای شرکت کنندگان بازآموزی خواهد شد.

رئیس اداره مامایی وزارت بهداشت ادامه داد: هم چنین در بخش توانمند سازی و ترویج زایمان طبیعی به مباحثی از قبیل توانمند سازی دختران جوان، مادران باردار، ارائه دهندگان خدمت و اثربخشی آموزش های دوران بارداری پرداخته می شود.

مدیر برنامه ترویج زایمان طبیعی اشاره کرد: در روش های کاهش درد زایمان نیز به روش های کاهش درد غیر دارویی و دارویی اشاره و آخرین دستاوردهای علم روز دنیا به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.