تاثیر موسیقی‌درمانی بر بیماران سرطانی

سلامانه :پزشکان می‌گویند: موسیقی‌درمانی تاثیر و کارآیی تکنیک‌های درمانی را در جوانان و نوجوانان مبتلا به سرطان بهبود می‌بخشد.

به گزارش ایسنا ، پزشکان آمریکایی با بررسی یک گروه از بیماران 11 تا 24 ساله که مدت سه هفته روی تهیه یک نماهنگ کار می‌کردند، دریافتند این بیماران پس از این آزمایش روابط بهتری با اعضای خانواده و دوستانشان داشتند و روند بهبودی در آنان نیز امیدوارکننده‌تر بوده است. آنها همچنین با روند درمان خود راحت‌تر کنار آمده بودند.

در تهیه این نماهنگ‌ها از این افراد درخواست شد تا با خواندن اشعار ترانه و ضبط آن، تصاویر ویدئویی متناسب با متن را نیز جمع‌آوری کنند. همچنین در این مدت این بیماران تحت نظر یک متخصص موسیقی درمانی بودند تا به آنان در تشخیص آنچه برایشان مهم است و نیز نحوه بیان ایده‌هایشان کمک کند.

پس از پایان یافتن این جلسات، پزشکان مشاهده کردند در وضعیت جسمی و روانی این افراد که تحت موسیقی درمانی بودند، بهبودی بیشتری حاصل شده و آنها بهتر توانسته‌اند با روند پیشرفت بیماری‌شان مقابله کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، همچنین پس از گذشت 100 روز مشاهده شد که این گروه از بیماران توانستند بهتر با اعضای خانواده و دوستانشان ارتباط برقرار کنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.