بیماران دیابتی در ماه محرم مراقب سلامتی خود باشند

بیماران دیابتی در ماه محرم مراقب سلامتی خود باشند

سلامانه : مدیر غذائی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی دزفول اعلام کرد: بیماران دیابتی که می‌خواهند از غذای نذری مثل شله‌زرد که برای آنها ضرر دارد استفاده کنند، حداقل یک و حداکثر سه قاشق غذاخوری و ترجیحاً با فاصله چند ساعته میل کنند.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، غلامرضا مهشاد، اظهار داشت: علاوه بر بیماران دیابتی توصیه‌ای به بیماران قلبی و عروقی داشت که برای دوری از مشکلات احتمالی و شرایط سخت جسمی آنها بهتر است در این مراسم در فضای خلوت قرار گیرند.


مدیر غذائی دانشگاه عنوان کرد: خانواده‌ها بهتر است از حضور کودکانی که مبتلا به بیماری‌های مسری همچون سرماخوردگی هستند در این مراسم جلوگیری نمایند.


وی اضافه کرد: حضور کودکان در مراسم عزاداری باید در یک فضای فیزیکی مناسب و حتی‌الامکان جدای از بخش بزرگسالان باشد چرا که شرایط تنفسی بهتری را برایشان ایجاد می‌کند.


این مشاور تغذیه همچنین به ذبح قربانی در دسته‌های عزاداری اشاره کرد و گفت: در این‌باره سلامت قربانی و هماهنگی با سازمان دامپزشکی و حضور فرد متخصص از اهمیت زیادی برخوردار است، همچنین رعایت اصول بهداشتی برای جلوگیری از شیوع آلودگی دام به انسان نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.