ادعای دروغینی به نام کفش های لاغری /تبلیغاتی که فقط جیب شما را لاغر میکند

سلامانه : آنچه که شما در مورد کفش لاغری شنیده اید تبیلیغاتی بیش نیست . اگر قرار باشد با یک کفش کسی لاغر شود که دیگر این همه مشکل وجود نداشت . فریب این تیلیغات اغواگر را نخورید .این کفش ها مانند کمر بندهای لاغری و سایر محصولات تجاری برای لاغری جیب شما طراحی شده اند و جز این فایده ای ندارند.

چندی پیش دکتر مسعود کیمیاگر ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی هم در یک برنامه زنده تلوزیونی اعلام کرد که افراد صرفا با داشتن کفش نمیتوانند لاغر شوند و باید برای تناسب اندام برنامه غذایی و ورزشی داشت.

چندی است که تبلیغات بر علیه سلامت در کانالهای ماهواره ای به اوج خود رسیده و متاسفانه در اقدامی تعجب برانگیز صدا و سیمای ملی نیز به جای آنکه به فکر سلامت مردم و گسترش و فرهنگ سازی مقوله سلامت و حافظ سلامت آنان باشد همپای این کانالها به تبلیغات ضد سلامت روی آورده است.

این در حالیست که متخصصان و پزشکان کشور مدام در حال هشدار نسبت به رواج تبلیغات بر علیه سلامت هستند.

به گزارش سلامت نیوز پس از تبلیغات گسترده کرم حلزون چندی پیش تقلبی بودن آن مشخص شد و صدا و سیما هیچ گونه توضیحی در این باره به مردمی که از این مارک خرید کرده اند نداد هم اکنون شاهد تبلیغات دستگاهها و کفش های لاغری هستیم .در کل برای داشتن یک پیاده روی خوب پوشیدن کفش مناسب و مطابق با استانداردها ضروریست هرچند مجبور شوید قیمتهای بالایی بابت آن پرداخت کنید اما اینکه صرفا شما با خرید یک نوع مارک تجاری میتوانید لاغری را تجربه کنید از اساس غلط است.

به همه ی کسانی که علاقمندند ورزش پیاده روی را پی بگیرند توصیه می شود یک کفش راحت بپوشند و فارغ از مارک آن فعالیت بدنی خود را گسترش دهند. نقش کفش در تناسب اندام فقط راحتی آن است که شما را تشویق به ادامه پیاده روی میکند و از همان ابتدا با اذیت کردن پایتان از ادامه راه منصرف نمیشود.

بیاد داشته باشید هیچگاه یک کفش نمی تواند شما را لاغر کند . نهایت کاری که یک کفش ورزشی یا همان کتانی برای ما انجام می دهد این است که کفش راحتی باشد و برای هدف مورد نظر ما ساخته شده باشد مثلا یک کفش پیاده روی خوب کفشی است که سبک از جنس مناسب و با قابلیت دفع تعریق و نرم و راحت باشد . بنابراین آنچه که شما تحت عناوین تجاری داخلی و خارجی می شنوید صرفا جنبه ی تجاری داشته و تبلیغات آن اغوا گرایانه است و حتی نمونه های داخلی آن یک کپی برداری از نمونه های چینی می باشد.

محصولات دیگری نظیر دستگاههای دراز و نشست و ... هم به دلیل اینکه ممکن است به کمر آسیب های جبران ناپذیری بزند به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

این گونه تمرینها باید در یک باشگاه ورزشی و زیر نظر مربی متخصص انجام شود تا آسیب را به حداقل برساند. هموطنان عزیز برای تناسب اندام کافیست یک مقدار فعالیت روزانه خود را بالا ببرند و یک پیاده روی حداقل 15 دقیقه ای را در برنامه خود بگنجانند.


 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
 • علي شنبه, 12 بهمن 1392 - ساعت : 13:25:42
  دو سوال دارم من كسي جواب ميده:
  1. چرا صدا و سيما تبليغش ميكنه؟
  2. چرا برنامه كودك و نوجوان هم شده محل تبليغات چي توز و امثالهم؟
 • مراد چهارشنبه, 9 بهمن 1392 - ساعت : 14:55:15
  کاملا دروغه بنده سرم کلاه رفت و خریدم کاملا غیر طبی است و نتیجه حتمی آن کمردرد است
 • سش چهارشنبه, 9 بهمن 1392 - ساعت : 11:19:16
  بی خودی صد و هشتاد تومن کفش پرفکت استپ خریدم وقتی پیاده روی میکنی قوس اخر کفش باعث ضربه زدن به مهر های پایین کمر میشه و بعد یک ماه کمر دردت شروع میشه من انداختمشون گوشه حیاط
 • مسعود چهارشنبه, 9 بهمن 1392 - ساعت : 07:21:27
  اين را بايد از صدا و سيما پرسيد كه بخاطر پول حاضر مي شود مردم كشورش را فريب بدهد.
  با يد به حال صدا و سيما با اين مسئولينش تاسف خورد.