داروهای آرام‌بخش خطر ابتلا به فراموشی را در افراد مسن بالا نمی‌برد

داروهای آرام‌بخش خطر ابتلا به فراموشی را در افراد مسن بالا نمی‌برد

سلامانه : مطالعه جدیدی بیان می‌کند که مصرف یک نوع از داروهای ضداضطراب که شامل آتیوان، والیوم و زاناکس می‌شود، خطر ابتلا به فراموشی را در افراد مسن افزایش نمی‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از WebMD، با این حال متخصصان تأکید می‌کنند که این داروها که به آنها خانواده بنزودیازپین‌ها می‌گویند، می‌توانند عوارض جانبی دیگری داشته باشند و باید با احتیاط مصرف شوند.


آن‌طور که مؤلفان مطالعه توضیح دادند، تحقیقات پیشین بیان کرده بود که استفاده از این داروها ممکن است با افزایش خطر ابتلا به فراموشی در ارتباط باشد. با این حال، یافته‌های دیگر با آن در تناقض بود.


برای بررسی بیشتر، تیمی تحت رهبری شلی گری، استاد داروسازی در دانشگاه واشنگتن به مطالعه بیش از ۳۴۰۰ فرد ۶۵ سال به بالا پرداخت که هیچ‌یک در هنگام شروع مطالعه به فراموشی مطالعه نبودند.


میزان استفاده از بنزودیازپین‌ها در هر بیمار مورد ارزیابی قرار گرفت و هر یک از آنها به طور میانگین به مدت هفت سال مورد پیگیری قرار گرفت.


گروه گری در ژورنال BMJ گزارش کرد که در طی این مدت، ۲۳ درصد بیماران به آلزایمر یا دیگر انواع فراموشی دچار شدند. اما چنانکه مشخص شد، کسانی که بیشتر از بقیه بنزودیازپین مصرف می‌کردند، به همان اندازه به فراموشی دچار شدند که دیگر بیماران.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.