پاداش باعث سالم‌تر شدن کارگران نمی‌شود، اما جریمه چرا

پاداش باعث سالم‌تر شدن کارگران نمی‌شود، اما جریمه چرا

سلامانه : مطالعه جدیدی می‌گوید که جریمه‌های مالی بهتر از پاداش‌های نقدی به افزایش انگیزه کارمندان در رسیدن به سطح هدف فعالیت بدنی در برنامه سلامت محیط کار کمک می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از WebMD، به گفته محققان اگر به جای اینکه هر روزی که کارمندان در برنامه شرکت کنند به آنها پاداش نقدی داده شود، به ازای هر روز غیبت از برنامه از پاداش مخصوص ماهانه‌شان کم شود، آن‌ها بیشتر به پیاده‌روی می‌پردازند.


به گفته مؤلف راهبر مطالعه، دکتر میتش پاتل، نتایج نشان داد که یک مفهوم روان‌شناختی به اسم «گریز از ضرر»، از پاداش‌های مستقیم مالی در کمک به کارمندان برای برداشت رفتارهای سالم، مشوق قوی‌تری است. دکتر پاتل دانشیار پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا در فیلادلفیا است.


پاتل گفت: «ما می‌دانیم که این افراد به صورت‌های قابل پیش‌بینی‌ای غیر منطقی عمل می‌کنند. آن‌ها بیشتر به ضرر پاسخ می‌دهند تا پاداش. مغزهای ما این‌جور ساخته شده است.»
این مطالعه در  سالنامه طب داخلی منتشر شد.


در این مطالعه، پاتل و همکارانش به طراحی یک برنامه سلامت ۱۳ هفته‌ای برای ۲۸۱ کارمند دارای اضافه وزن یا چاق پرداختند. آن‌ها فهمیدند که اگر همان‌مقدار پاداشی که کارمندان قرار است روزانه بگیرند را به حساب آنها اضافه کرده و به ازای هر روز تأخیر آن را از حقوق‌شان کم کنند، افراد بیشتری برنامه را رعایت می‌کنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.