هشدار مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های غذایی و آرایشی: خیال متخلفان تبلیغاتی نا آرام باشد

سلامانه : 

ديركل نظارت بر فرآورده‌هاي غذايي، آرايشي و بهداشتي سازمان غذا و دارو:
خیال متخلفان تبلیغاتی نا آرام باشد/ مجلس مجازات را در جای خود محفوظ گذاشته است
مديركل نظارت بر فرآورده‌هاي غذايي، آرايشي و بهداشتي سازمان غذا و دارو ضمن تشکر از مجلس به دلیل توجه ویژه به حوزه فراورده های سلامت تاکید کرد: نمایندگان محترم مجازات عدول از قانون عدم تبلیغات کالاهای آسیب رسان به سلامت را محفوظ داشته است.

دكتر بهروز جنت، مديركل نظارت بر فرآورده‌هاي غذايي، آرايشي و بهداشتي سازمان غذا و دارو ضمن قدرانی از اقدام مؤثر مجلس در راستاي تصویب قانون ممنوعيت هرگونه تبليغات كالاها و خدمات آسيب‌رسان به سلامت از سوي رسانه‌ها، به خبرنگار ایفدونا گفت: صرف سیاستگذاری سخت افزاری، ارتقای تجهیزات و مواد اولیه و دیگر موضوعات مربوط به تولید برای رسیدن به سلامت ایده ال جواب نمی دهد.

وی ادامه داد: در حرکت هایی چند سویه جامعه و احاد مردم باید مجاب شوند تا کالاهای مضر سلامت را از گردونه مصرف خود خارج کنند.

دكتر جنت اظهار کرد: طبیعی است که با صرف ممانعت و اجبار این اتفاق نه تنها رخ نخواهد داد بلکه ممکن است به همان قول معروف اذهان را به مصرف حریص تر کند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: حتما لازم بود که نمایندگان مجلس شورای اسلامی قوانینی همچون جلوگیری از تبلیغات کالاهای اسیب رسان به سلامت را تصویب کنند تا ضمن تشویق سلبی تولیدکنندگان به عدم تولید محصولات مضر، اقدامات ایجابی برای ارتقای سلامت محصولات صورت گیرد. 

دکترجنت به موضوع حذف مجازات براي متخلفان از عدم تبلیغات کالاهای مضر سلامت که در برخی رسانه ها مطرح شده است نیز پرداخت و تصریح کرد: هرگاه قانوني وضع مي‌شود قطعا برای كاربردي شدن آن تمهيداتي کارشناسانه و فنی انديشيده مي‌شود كه يكي از آنها درنظر گرفتن مجازات براي متخلفان است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: خیال متخلفان نا آرام باشد که نمایندگان مردم در مجلس بر اين امر واقف بوده و در ساير قوانين براي اين تخلفات مجازات‌هاي لازم را در نظر گرفته اند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.