نمک دریا هیچ تاثیری در درمان فشارخون و دیابت ندارد

نمک دریا هیچ تاثیری در درمان فشارخون و دیابت ندارد

سلامانه : کارشناس نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو سمنان گفت: تبلیغات وسیعی که در خصوص مصرف انواع نمک دریا به عنوان نمک طبیعی و داشتن خواص درمانی و عدم تأثیر مصرف در بیماران دارای فشار خون بالا، بیماران قلبی، دیابتی و زنان باردار و خواص بسیار دیگر که توسط برخی افراد ناآگاه و سودجو مطرح می‌گردد کذب است.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، ساسان عشریه در خصوص مصرف نمک غیرمجاز دریا هشدار داد و گفت: متأسفانه مدتی است که تبلیغات وسیع انواع نمک دریا به عنوان نمک طبیعی و داشتن خواص درمانی و عدم تأثیر مصرف در بیماران دارای فشار خون بالا، بیماران قلبی، دیابتی و زنان باردار و خواص بسیار دیگر توسط برخی افراد ناآگاه و سودجو مطرح می‌گردد که باز هم متأسفانه برخی از نا اگاهان جامعه تنها استفاده از این نوع نمک را به بیماران تجویز می‌نمایند.


وی افزود: در حالیکه عوارض جبران ناپذیر عدم وجودید کافی از یک سو ووجود فلزات سنگین وگچ، شن و ماسه از سوی دیگر، همراه با آلودگی‌های ناشی از ورود پسابهای صنعتی و خانگی به دریاها و دریاچه‌های آب شوراز جمله ذرات بسیار ریز پلاستیک و ....، تهدیدی جدی برای سلامت مردم جامعه خواهد بود. لذا از عموم هموطنان عزیز در خواست داریم از خرید ومصرف نمک غیر مجاز دریا به طور جد پرهیز کنند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.