خواب خوب و صبحانه یک راز است!

سلامانه : اگر روش درستی برای زندگی‌مان انتخاب نكنیم، حتما سلامتمان به خطر می‌افتد. آیا می‌دانید تا به حال چقدر از اندامتان محافظت كرده‌اید؟ اصلا می‌دانید چقدر احساس سلامت می‌كنید یا واقعا سالم هستید؟ به سوال‌های این آزمون پاسخ دهید تا ببینید باید برای سلامتتان چه كارهایی انجام بدهید و چقدر عادت‌های سالم دارید.

زندگی مثبت نوشت:


آیا به سرعت سرما می‌خورید یا دچار سردرد می‌شوید یا دردی دارید كه روی سلامت كلی‌تان اثر گذاشته باشد؟

بله خیر

بیشتر افرادی كه هر روز یا در بیشتر روزهای هفته از یكی از ناراحتی‌ها رنج می‌برند، حداقل یك عادت ناسالم دارند كه می‌تواند شامل عادت‌های تغذیه‌ای نادرست، ورزش نكردن و استرس باشد. پس اگر پاسختان بله است، به‌ شیوه زندگی‌تان دقت و آن را اصلاح كنید.

 

آیا صبح‌ها یك لیوان آب یا یك چای سبز می‌نوشید؟

بله خیر

آبرسانی روزانه به بدن برای سالم بودن ضروری است پس اگر هر روز صبح یك لیوان آب بنوشید، در واقع سالم بودن را به یك عادت تبدیل كرده‌اید. اگر نوشیدن آب برایتان دشوار است، جایگزین دوم چای سبز است كه سرشار از آنتی‌اكسیدان‌هاست.

 

معمولا در طول شبانه‌روز چقدر می‌خوابید؟

حدود 7 ساعت و كمتر

بین 7 تا 8 ساعت

بیش از 8 ساعت

اگر ساعت خوابتان بین 7 تا 8 ساعت است یعنی به سلامتتان اهمیت می‌دهید. بیشتر افراد بزرگسال به‌طور متوسط به این مقدار خواب برای سالم ماندن نیاز دارند.

 

صبح‌ها وقتی از خواب بیدار می‌شوید، احساس می‌كنید خوب استراحت كرده‌اید و اخلاقتان خوب است.

بله خیر

پاسخ این سوال و سوال قبلی، ارتباط نزدیكی با هم دارند چراكه اگر خوابتان كافی باشد و بدنتان به اندازه استراحت كرده باشد، صبح‌ها اولین عكس‌العملتان خوش‌بینی و خوش‌خلقی است و حتی اگر مشكلی در طول روز برایتان ایجاد شود، با انرژی‌ای كه از ابتدای صبح داشته‌اید، به راحتی می‌توانید به حل مشكل‌ها بپردازید.

 

آیا مسواك‌ زدنتان مرتب (حداقل 3بار در روز) است؟

بله خیر

اگر پاسختان مثبت است، یك قدم دیگر به زندگی سالم نزدیك شده‌اید. مراقبت از دهان و دندان و جلوگیری از ابتلا به عفونت‌های دندانی، یكی از رازهای سالم ماندن است.

 

آیا هر روز صبحانه می‌خورید؟

بله، صبحانه سالم می‌خورم.

نه، اصلا صبحانه نمی‌خورم.

بله، اما نه از نوع سالمش

اولین توصیه این است؛ هرگز روز را بدون خوردن صبحانه شروع نكنید. حالا سعی كنید صبحانه‌ای انتخاب كنید كه هم قوی و هم سالم باشد؛ تكه‌ای نان و پنیر، شیر و محصول‌های حاوی پروتئین بهتر از محصول‌های چرب لبنی، شكر زیاد و... هستند.

 

در روز چه مقدار میوه و سبزی‌ مصرف می‌كنید؟

اصلا نمی‌خورم.

1 تا 3 واحد بیشتر از 4 واحد

بعد از ورزش، یكی از مهم‌ترین روش‌ها برای سالم ماندن، خوردن مقادیر كافی میوه و سبزی است. در طول روز آقایان باید حدود 4 تا 5 واحد و خانم‌ها بیشتر از 7 واحد میوه و سبزی مصرف كنند تا سلامتشان تضمین شود.

 

آیا در هفته حداقل 4 ساعت را به فعالیت‌های خارج از منزل اختصاص می‌دهید؟

بله خیر

افرادی كه ساعت‌های بیشتری از اوقات فراغتشان را در محیط خارج از خانه و به فعالیت می‌پردازند، معمولا از نظر جسمی و روانی سالم‌ترند. این فعالیت‌ها باعث می‌شود میزان استرس هم كمتر شود. 

 

آیا وقتی در مورد موضوعی ناراحت هستید، می‌توانید با فردی- كسی كه به او اعتماد دارید- درباره آن گفت‌وگو كنید؟

بله خیر

نتایج تحقیقات بسیار شفاف است و نشان می‌دهد افرادی كه توانایی انتقال احساس‌ها و نگرانی‌هایشان را دارند، بیشتر عمر می‌كنند و سالم‌ترند.

 

آیا در طول روز زمانی را برای اینكه با خود خلوت كنید و به كارهای معنوی- هرگونه‌ عبادت- بپردازید اختصاص می‌دهید؟

بله خیر

نیایش و خلوت با خود، ما را به خود حقیقی‌مان نزدیك‌تر می‌كند. محققان می‌گویند افرادی كه از نظر مذهبی اعتقادهای قوی‌تری دارند، در برابر بیماری‌های احتمالی كه در طول زندگی‌شان پیش می‌آید، مقاوم‌ترند و ذهن سالم‌تری هم دارند.

 

در طول هفته چند بار غذاهای دریایی می‌خورید؟

2 تا 3 بار 1 بار اصلا

شاید برایتان عجیب باشد اما مصرف غذاهای دریایی ارتباط مستقیمی با سالم ماندن دارد زیرا سرشار از پروتئین و امگا3 و اسیدهای چربی هستند كه به سلامت قلب و مغز كمك زیادی می‌كنند.

 

در طول هفته چند بار به فعالیت فیزیكی‌ می‌پردازید؟

3بار در هفته

2 بار در هفته

بیش از 4 روز در هفته

اگر بیش از 4 روز در هفته به فعالیت فیزیكی یا همان ورزش می‌پردازید، مطمئن باشید به سالم‌بودن بسیار نزدیك‌ هستید؛ یعنی بدنی سالم دارید و مطمئنا روانی‌ سالم‌تر. 

منبع: Plaisirssante

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.