یک خطای پزشکی عجیب: کلیه‌ای که به اشتباه در آورده شد!

یک خطای پزشکی عجیب: کلیه‌ای که به اشتباه در آورده شد!

سلامانه : پزشکان ایتالیایی بعد از درآوردن کلیه یکی از بیماران خود، با تعجب به این فکر می‌کردند که چرا حال او خوب نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «د لوکال»، اما زیاد طول نکشید که آزمایش‌ها نشان داد، کلیه چپ بیمار را به جای کلیه راست که تومور داشته، درآورده‌اند.
این اتفاق در شمال ایتالیا افتاد و پزشکان کلیه‌ای که تومور خوش خیم داشت را از بدن پیرمردی 78 ساله درآوردند، در حالی که تومور بدخیم در کلیه راست او بود.


پیرمرد 78 ساله بعد از جراحی، چند بار دیگر به بیمارستان مراجعه کرد تا ببیند چرا حالش بهتر نمی‌شود و تازه آن زمان پزشکان متوجه خطایشان شدند و کلیه بیمار را برداشتند.


حالا پیرمرد بیمار که هر دو کلیه‌اش را از دست داده، باید هفته‌ای 3 بار به بیمارستان مراجعه کند تا دیالیز شود. هر جلسه دیالیز بین 3 تا 4 ساعت طول می‌کشد.


در این بیمارستان به بعضی از بیماران خدماتی مثل دیالیز در خانه ارائه می‌شود ولی با توجه به این که این پیرمرد همسرش را از دست داده و یک فرزند هم بیش‌تر ندارد و با توجه به سن بالای او، ترجیح داده‌اند که برای دیالیز به بیمارستان برود و از کمک مسوولان آن جا برخوردار شود.


مسوولان بیمارستان هم چنین از بیمارشان عذرخواهی کرده و اعلام کرده‌اند، هزینه‌های ضروری را برعهده می‌گیرند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.