شیری که مغز کودک را می‌سوزاند

سلامانه : سالهااست که می‌دانیم شیر مادر تغذیه کاملی برای شیرخواران و کودکان خردسال است و در سلامت کودکان و مادران اهمیت بسیار دارد با این حال تغذیه انحصاری با شیر مادر و تداوم آن هنوز هم در بسیاری از نقاط جهان میزان پایینی دارد.

احمدرضا فرسار متخصص کودکان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: شیر گاو را نباید به کودک زیر یکسال داد اما باید توجه داشته باشید که شیر گاو نباید به عنوان شیر اصلی به کودک داده شود زیرا پروتئین آن خیلی بالا و قند آن نسبت به شیر انسان پایین است، مصرف شیر گاو موجب می‌شود کودک به جای این که قند را بسوزاند و انرژی بگیرد پروتئین را بسوزاند که برای کلیه‌های ضعیف و مغزش خطرناک است و به آنها آسیب می‌رساند.
وی ادامه داد: استفاده از شیر گاو برای تهیه فرنی اشکالی ندارد زیرا مقدار خیلی کم در ابتدای شروع تغذیه تکمیلی در حد یک یا چند قاشق به کودک داده می‌شود طبیعی است که شیر خیلی کمی در این مقدار فرنی وجود دارد و بچه را اذیت نمی‌کند.

وی اظهار داشت: اگر مادر بتواند فرنی را با شیر خودش درست کند ارزش غذایی فرنی را بالا برده اما چون این کار برای مادران سخت است معمولا اصراری برای آن وجود ندارد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.