دیناروند:

برخی شرکت‌های دارویی به صورت نمایشی خط تولید راه انداخته‌اند و از چین مواد اولیه وارد می‌کنند

برخی شرکت‌های دارویی به صورت نمایشی خط تولید راه انداخته‌اند و از چین مواد اولیه وارد می‌کنند

سلامانه : رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به راه اندازی خط تولید نمایشی توسط برخی از شرکت‌های دارویی گفت: بسیاری از این شرکت‌ها روی این موضوع شعار دادند و خودشان را بزرگ کردند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه، دکتررسول دیناروند در مراسم امضای تفاهم نامه وزارت بهداشت با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بازار تولید دارو را با بازار تولید تجهیزات مقایسه کرد و گفت: در خصوص دارو مشکلی در صدور مجوزها وجود ندارد زیرا فرآیندها مشخص شده و بدنه کارشناسی بدون نقص است، اما در تجهیزات پزشکی به علت به کارگیری بدنه کارشناسی از شیوه‌های قبلی، کار سخت‌تر است.
وی ادامه داد: در حوزه تجهیزات پزشکی گاهی به نام تولید اقداماتی صورت می‌گیرد که تولید نیست که این اقدامات در 4 مرحله توصیف می‌شوند، برخی از شرکت‌ها فقط پروانه برچسب زنی دریافت می‌کنند، برخی نیز اجازه مونتاژ تجهیزات پزشکی را دارند.
 
رییس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: البته شرکت‌های که قطعات را سفارش داده و جمع آوری می‌کنند اولین گام در جهت تولید را برداشته‌اند، چرا که طراحی این تجهیزات بر عهده خود این شرکت‌ها است در گام چهارم ساخت با وجود اینکه تمامی قطعات تولید داخل نیست اما کار دانش بنیان است زیرا برخی از قطعات را خود شرکت می‌سازد و وسیله را طراحی می‌کند.
 
دکتر دیناروند در خصوص مشکلاتی که در خصوص تولید دارو در کشور وجود دارد یادآور شد: در حوزه دارو برخی شرکت‌ها خطی را راه اندازی کرده که پس از بازرسی متوجه ورود مواد اولیه از چین می‌شویم، بسیاری از شرکت‌ها روی این موضوع شعار دادند و خودشان را بزرگ کردند که باید از این اقدامات جلوگیری کرد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.