سرپرست وزارت بهداشت: درآمد جامعه پزشکی باید معقول باشد/جایگاه اجتماعی پزشک باید حفظ شود

سرپرست وزارت بهداشت: درآمد جامعه پزشکی باید معقول باشد/جایگاه اجتماعی پزشک باید حفظ شود

سرپرست وزارت بهداشت با تاکید بر لزوم حفظ جایگاه اجتماعی پزشکان بویژه در مراکز درمانی دولتی، گفت: ما باید وظیفه خود را نسبت به پزشک ادا کنیم و از پزشک بخواهیم وظیفه‌اش را نسبت به بیمار ادا کند.

دکتر محمدحسن طریقت منفرد در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر لزوم تغییر ساختار در بیمارستان‌های دولتی تاکید کرد و گفت: ارتقای کیفی و کمی کارایی بیمارستان‌های دولتی از طریق ایجاد انگیزه، اعتماد به پرسنل صف و تفویض اختیار و در مقابل آن انتظار مسوولیت از آنها لازم است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت تغییر ساختار بیمارستان‌های دولتی و ارتقای کمی و کیفی خدمات و همچنین ایجاد انگیزه در پرسنل، ادامه داد: از آنجا که این تغییر ساختار زمان‌بر است، ابتدای اجرای این برنامه در بیمارستان‌ها داوطلبانه است.

درآمد جامعه پزشکی باید معقول باشد

درمان خوب توسط افراد با انگیزه و دلسوز انجام می‌شود

طریقت منفرد با تاکید بر آن که درآمد جامعه پزشکی باید معقول باشد، تاکید کرد: آموزش خوب از درمان خوب نشات می‌گیرد؛ درمان خوب هم توسط افراد با انگیزه و دلسوز بوجود می‌آید. بنابراین معتقدیم اگر موفق شویم انگیزه بیشتری در پرسنل‌مان بویژه اعضای هیات علمی ایجاد کنیم، کارایی و کیفیت افزایش می‌یابد و به دنبال آن آموزش هم حتما بهتر می‌شود.

سرپرست وزارت بهداشت تاکید کرد: باید شان اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی پزشکان در مراکز درمانی حفظ شود. برای کار در مراکز دولتی لازم است در آنها ایجاد انگیزه شده و معیشت معقول برایشان فراهم شود. در حال حاضر امکانات این امر وجود دارد و باید با اجرای قوانین مربوطه آن را عملی کنیم. در این زمینه قانون را داریم، امکان آن هم وجود دارد و تنها باید تغییر ساختار دهیم.

وی "مراقبت‌های اولیه" را اولویت وزارت بهداشت در بخش سرپایی عنوان کرد و گفت: کسری‌های این موضوع باید برطرف شود. سطوح دوم و سوم خدمات پزشکی نیز مستلزم کاری تیمی است.

سه شنبه 17/11/91  11:59

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.