ارتباط اختلال خواب با فراموشی و کاهش رشد

سلامانه : عضو انجمن علمی طب سنتی ایران گفت: اختلال خواب سبب کم شدن حافظه، ضعف اعصاب، ضعف عقل، تیرگی پوست، تورم موضعی یا عمومی و کاهش رشد می‌شود.

نعمت الله مسعودی متخصص طب سنتی در گفت‌وگو با فارس گفت: اطباء قدیم معتقد بودند هضم در خواب اتفاق می‌افتد؛ اختلال خواب سبب می‌شود غذای ناکافی به اعضای بدن برسد یا غذای معده هضم نشده و سبب تلمبار فضولات در بدن شود.

وی افزود: استراحت بعضی از اعضا مثل مغز، در خواب اتفاق می‌افتد به همین دلیل اگر خواب به روش صحیح نباشد مغز استراحت نمی‌کند و بعد از بیداری خستگی و  کسالت را به همراه می‌آورد. 

مسعودی اختلال خواب را سبب کم شدن حافظه، ضعف اعصاب، ضعف عقل، تیرگی پوست، تورم موضعی یا عمومی و کاهش رشد دانست و گفت:‌ بسیاری از جوانان شکایت می‌کنند که در سنین جوانی دچار فراموشی شده‌اند که این به همان رعایت نکردن اصول درست خواب برمی‌گردد.

این عضو انجمن علمی طب سنتی تصریح کرد: همچنین اختلال خواب سبب تجمع فضولات و ایجاد بیماری‌هایی همچون کبد، بیماری‌های زنان، کیست تخمدان، انواع بیماری‌های مفاصل، بیماری‌های معده و مشکلات چشمی و پوستی می‌شود. 

مسعودی در پایان گفت: در تحقیقاتی که در آمریکا انجام شد به این نتیجه رسیدند که ورزشکارانی که خواب درست‌تری دارند در زدن ضربات ورزشی امتیازات بالاتری به دست می‌آوردند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.