۳۰ دقیقه ورزش در روز، ۴ کیلوگرم کاهش وزن در ماه

سلامانه : تحقیقات نشان داده‌اند افرادی که خودشان ورزش می‌کنند نسبت به افرادی که به باشگاه می‌روند در کوتاه مدت وزن بیشتری کم می‌کنند.


شهرزاد محمدیان متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که خودشان ورزش می‌کنند نسبت به افرادی که به باشگاه می‌روند در کوتاه مدت وزن بیشتری کم می‌کنند. 

همچنین افرادی که در باشگاه ورزش می‌کنند نسبت به افرادی که در خانه ورزش می‌کنند در ابتدا جدی‌تر به تمرینات می‌پردازند و کالری بیشتری می‌سوزانند و وزنشان کاهش می‌یابد. اما در طولانی مدت افرادی که بدون برنامه ورزش باشگاه، تمرینات ورزشی انجام می‌دهند به ورزش پایدارترند و کمتر در درازمدت ممکن است آن را رها کنند، همچنین وزن بیشتری کم می‌کنند.

وی افزود: افرادی که 30 دقیقه در روز ورزش می‌کنند نسبت به افرادی که یک ساعت ورزش می‌کنند بیشتر وزن کم می‌کنند، محققان دریافتند: این افراد به طور متوسط یک کیلو گرم بیشتر وزن کم می‌کنند و در مواقع 30 دقیقه تمرین اضافه هیچ نتیجه موثری بر کاهش وزن آنها نداشته است.

دکتد محمدیان تصریح کرد: 30 دقیقه تمرین در روز می‌تواند فواید دیگری نیز داشته باشد به عنوان مثال افراد بعداز تمرین هنوز انرژی اضافه برای فعالیت‌های دیگر نیز دارند، علاوه بر این افرادی که 60 دقیقه در روز به تمرین‌های ورزشی می‌پردازند برای جبران انرژی که در تمرین سوزانده‌اند کالری بیشتری مصرف می‌کنند و در نتیجه وزن کمتری پایین می‌آورند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.