چاقی خطر نسبی بیماری‌های مزمن را ۳ برابر افزایش می‌دهد

سلامانه : برطبق بررسی‌ها "چاقی" خطر نسبی ابتلا به بیماری‌های مزمن و مرگ و میر را تا 3 برابر افزایش می‌دهد که این خطر در زنان بیشتر از مردان است.

ابوالفضل وفایی نژاد متخصص غدد و متابولیسم در گفتگو با باشگاه خبرنگاران تصریح کرد: شواهد و بررسی‌ها نشان می‌دهند که علت اصلی چاقی الگوی نامناسب غذایی و عدم تحرک و فعالیت بدنی است.
وی با اشاره به تاثیرات و عوارض چاقی بر سلامتی انسان اظهار داشت: چاقی و اضافه وزن به همراه استعمال سیگار مصرف چربی بالا و عدم فعالیت بدنی و ورزش نکردن به عنوان عوامل اصلی ابتلا به بیماری‌های مزمن مطرح هستند.

وفایی نژاد تاکید کرد: برطبق بررسی‌ها چاقی خطر نسبی ابتلا به بیماری‌های مزمن و مرگ و میر را تا 3 برابر افزایش می‌دهد که این خطر در زنان بیشتر از مردان است.

وی گفت: بیماری‌های مزمن مانند: بیماری‌های قلبی و عروقی ،دیابت، فشار خون، سکته مغزی، بیماری کیسه صفرا و سرطان برخی از آسیب‌های استخوانی به ویژه استئوآرتریت، اختلالات خواب و برخی از مشکلات عصبی و روانی با چاقی در ارتباط نزدیک بوده و با آن وخیم‌تر نیز می‌شوند.

وفایی نژاد خاطر نشان کرد: متاسفانه موارد چاقی و اضافه وزن روز به روز در حال افزایش بوده که عادات بد غذایی و نداشتن تحرک و فعالیت بدنی دو عامل اصلی آن هستند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.