دکتر محمدرضا صفری‌نژاد در گفتگو با سلامانه:

خطرات رابطه جنسی مقعدی را جدی بگیرید

خطرات رابطه جنسی مقعدی را جدی بگیرید

سلامانه : متاسفانه، این روزها برقراری رابطه جنسی از راه‌های نامعقول و ناایمن، بسیار رایج شده است. یکی از این راه‌های نامعقول، رابطه مقعدی یا همان آنال سکس است که عوارض فراوانی، هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان به دنبال دارد.

 

دکتر محمدرضا صفری‌نژاد، ارولوژیست در این باره به خبرنگار پایگاه خبری «سلامانه» می‌گوید:‌ «ما اصطلاحی علمی به‌نام رابطه جنسی سالم داریم که برای برقراری این نوع رابطه، باید موارد مختلفی مورد توجه و رعایت قرار بگیرند تا طرفین رابطه، دچار عوارض خطرناک و شدیدی نشوند. رابطه مقعدی جزو روابط ناایمن است که عوارض بسیار فراوانی را به‌همراه دارد».

 

این عضوهیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش، احتمال زیاد انتقال برخی از بیماری‌های آمیزشی از طریق رابطه مقعدی را جزو مهم‌ترین عوارض این نوع رابطه عنوان کرد و افزود: «از آنجا که فاصله بین واژن تا مقعد یا همان میان‌دوراه در خانم‌ها کوتاه است، بنابراین امکان ورود عفونت‌های روده‌ای به واژن و سیستم ادراری در طی رابطه مقعدی، وجود خواهد داشت. این انتقال عفونت هم، شدیدترین عفونت‌های رحمی و سیستم ادراری، چسبندگی لگنی، ناباروری و حتی عفونت کلیه‌ها را برای خانم‌ها در پی خواهد داشت».

 

وی تاکید کرد که ایجاد عفونت‌های ادراری در آقایان، به‌خصوص عفونت بیضه و پروستات هم از عوارض رابطه مقعدی در آنها محسوب می‌شود. «میکروبی به‌نام ای‌کولای در روده وجود دارد که به‌راحتی می‌تواند باعث ابتلا به عفونت‌های ادراری در خانم‌ها و آقایانی که سکس آنال انجام می‌دهند، بشود».

 

رییس انجمن علمی سلامت خانواده ایران در انتها خاطرنشان کرد که آسیب‌های جسمانی مانند ایجاد پارگی‌های مختلف می‌تواند جزو عوارض کوتاه‌مدت رابطه مقعدی در خانم‌ها و بی‌اختیاری مدفوع در اثر شل شدن و آسیب دیدن اسفنکترهای مقعد هم می‌تواند از عوارض طولانی‌مدت این نوع رابطه در آنها بشود. به‌همین خاطر هم این نوع سکس به‌هیچ عنوان از نظر بهداشتی و سلامتی توصیه نمی‌شود. متاسفانه، پورنوگرافی می‌تواند شایع‌ترین علت رواج این نوع رابطه در بین زوج‌ها باشد.    

 

ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.