۶۰۵ نفر امسال بر اثر برق‌گرفتگی جان باختند

سلامانه :  سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: در نه ماهه اول امسال 605 نفر بر اثر برق‌گرفتگی در کشور جان خود را از دست دادند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل 14.8 درصد افزایش یافت. از این تعداد 555 نفر مرد و 50 نفر دیگر زن بودند.

 
به گزارش فارس، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در نه ماهه امسال 605 نفر بر اثر برق‌گرفتگی در کشور جان خود را از دست دادند،‌ این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد مرگ‌های ناشی از برق‌گرفتگی 527 نفر بود 14.8 درصد افزایش یافته‌است.

در نه ماهه امسال استان‌های تهران با 121 مورد، خوزستان 53 مورد و فارس با 52 مورد بیشترین و استان‌های چهارمحال و بختیاری با یک مورد، ایلام با دو مورد و مرکزی با سه مورد به ترتیب کمترین آمار تلفات ناشی از برق‌گرفتگی را داشته‌اند.

بر اساس آمارهای موجود در نه ماهه امسال، هر ماه با افزایش آمار مرگ ناشی از برق گرفتگی مواجه بودیم و تنها در مهر ماه امسال این آمار 4.7 درصد کاهش داشت. همچنین در آذر ماه امسال آمار مرگ براثر برق‌گرفتگی 3.7 درصد افزایش یافت و از 54 نفر در سال گذشته به 56 نفر در سال جاری رسید.

در این مدت بیشترین آمار تلفات برق گرفتگی با 81 مورد در مرداد ماه و کمترین آن با 53 مورد در فروردین ماه ثبت شده است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.