نسبت وزن به قد کودکان می‌تواند پیش گوی چاقی در دوران کودکی باشد

نسبت وزن به قد کودکان می‌تواند پیش گوی چاقی در دوران کودکی باشد

سلامانه : دانشمندان می‌گویند که شاخص توده بدنی (BMI) بالا در دوران نوزادی می‌تواند نشان دهد که کودکان در ۶ سالگی چه‌قدر احتمال چاق شدن دارند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از WebMD، محقق راهبر مطالعه، دکتر الیسون اسمیگو، فلوی غدد اطفال در بیمارستان کودکان سینسینتی می‌گوید: «مطالعه ما نشان می‌دهد که الگوهای رشد کودکانی که تا ۶ سالگی شدیداً چاق می‌شوند با کودکان دارای وزن نرمال از ۴ تا ۶ ماهگی تفاوت دارد.»


BMI شاخص اندازه‌گیری چربی بدن بر اساس قد و وزن است. این ابزار به طور معمول برای کودکان کوچک‌تر از ۲ سال استفاده نمی‌شود اما محققان امیدوارند که یافته‌هایشان باعث تغییر روند فعلی شود.


آن‌ها جهت انجام این مطالعه به بررسی پرونده‌های الکترونیک سلامت ۴۸۰ کودک بسیار چاق ۲ تا ۶ ساله در منطقه سینسینتی پرداختند. BMI این کودکان در بالای صدک ۹۹ بود.


کودکانی که BMI آن‌ها بالای صدک ۸۵ سن و جنس خودشان است، دارای اضافه‌وزن محسوب می‌شوند. آن‌هایی که BMI شان بالای صدک ۹۵ است، چاق به حساب می‌آیند.


این مطالعه نشان داد که BMI در بین دو گروه یادشده نوزادان از ۴ ماهگی در دو جهت متفاوت پیش می‌رود. محققان خاطرنشان کردند که اکثر کودکان چاق سیاه‌پوست و از خانواده‌های کم‌درآمد بودند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.