رژیم غذایی پالئو جز کاهش دور کمر، به درد قلب هم می‌خورد

رژیم غذایی پالئو جز کاهش دور کمر، به درد قلب هم می‌خورد

سلامانه : مطالعه جدیدی نشان داد که رژیم غذایی پالئو به زنان مسن‌تر در کاهش وزن و کاهش ریسک ابتلا به دیابت و بیماری قلبی در آینده کمک می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از WebMD: به گفته محققان، زنانی که به پیروی از این رژیم پرداختند، حتی با وجودی که ملزم به محدود کردن کالری‌های دریافتی نبودند، از این فواید بهره‌مند شدند.


به گفته مؤلف راهبر مطالعه، کرولاین بلومکیست، دانشجوی دکتری دانشگاه یومیای سوئد، نتایج مطالعه نشان می‌دهند که رژیم پالئو می‌تواند روش مؤثری برای مبارزه با اپیدمی چاقی باشد.
این یافته‌ها در نشست سالیانه جامعه غدد در بوستون ارائه شد. داده‌ها و نتایج مطالعات ارائه شده در چنین نشست‌هایی تا زمانی که در یک ژورنال از دید همکاران مؤلفان مورد بررسی واقع شوند، مقدماتی انگاشته می‌شوند.


بلومکیست در یک بیانیه از پیش آماده شده گفت: «اختلالات مربوط به چاقی به نسبت‌های پاندمیک رسیده و در بار اقتصادی چشمگیری بر دوش جهان گذاشته است. بسیار حیاتی است که روش‌های مؤثری برای بهبود تعادل متابولیک پیدا کنیم.»


در یک رژیم پالئو فرد ملزم به خوردن غذاهایی شبیه آنهایی است که در دوره پالئولیتیک در دسترس انسان‌ها بوده. این دوره مربوط به ۲.۵ میلیون تا ۱۰ هزار سال پیش است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.