استفاده از مسکن به عنوان درمان اعتیاد به هروئین

سلامانه : یک مطالعه جدید کانادایی می‌گوید که هیدرومورفون که یک مسکن اپیوئیدی است می‌تواند چاره درمانی دیگری برای اعتیاد به هروئین باشد.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از WebMD، این تحقیق شامل بیش از ۲۰۰ معتاد به هروئین در شهر ونکوور بود. این افراد به درمان‌های رایج مثل متادون یا سابوکسون جواب نداده بودند. این اولین مطالعه‌ای بود که به ارزیابی اثربخشی هیدرومورفون در درمان اعتیاد به هروئین می‌پرداخت.


به شرکت‌کنندگان به صورت تصادفی هیدرومورفون یا دی‌استیل‌مورفین (هروئین دارویی) تزریق شد. این تزریقات در یک کلینیک و تحت نظر یک پزشک انجام می‌شد.


محقق راهبر مطالعه، یوجنیا اویدو-جوکس از دانشگاه بریتیش کلمبیا گفت: «فراهم‌آوری اپیوئیدهای تزریقی در کلینیک‌های تخصصی تحت نظر، ایمنی بیماران و جامعه و فراهم آوری مراقبت همه‌جانبه را تضمین می‌کند.»


در هنگام شروع مطالعه، هر دو گروه بیماران مصرف هر روزه هروئین خیابانی را گزارش کردند. پس از شش ماه، هر دو گروه گفتند که بسیار کمتر از هروئین خیابانی یا دیگر اپیوئیدها استفاده می‌کنند (سه تا پنج روز در ماه).


به علاوه شرکت‌کنندگان گفتند که از تعداد روزهایی که به خلاف دست می‌زدند کم شده است. در هنگام شروع این مطالعه شرکت‌کنندگان به طور متوسط در ۱۴ روز خلاف می‌کردند. در طول دوره مطالعه این مقدار به کمتر از ۴ روز رسید.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.