فایده رادیوتراپی پس از جراحی سرطان بافت نرم

سلامانه : افراد مسنی که به نوعی سرطان با نام سارکوم بافت نرم دچارند ممکن است بیشتر از بیماران جوان از رادیوتراپی پس از جراحی بهره ببرند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از WebMD، به گفته مؤلفان مطالعه، این نتایج ممکن است نحوه درمان سارکوم‌های بافت نرم افراد مسن را تغییر بدهد. سارکوم بافت نرم سرطانی است که در عضلات، چربی و دیگر انواع بافت اتفاق می‌افتد.


معمولاً برای درمان این سرطان‌ها از جراحی استفاده می‌شود. اما تا کنون به وضوح مشخص نشده که رادیوتراپی پس از جراحی به افزایش طول عمر کمک می‌کند یا نه.


مطالعه جدید به بررسی اطلاعات بیش از ۱۵۳۰۰ فرد بالغ امریکایی مبتلا به سارکوم‌های لوکالیزه بافت نرم پرداخت. برخی از این افراد تنها با جراحی و برخی دیگر علاوه بر جراحی با رادیوتراپی مورد درمان قرار گرفته بودند. این درمان‌ها بین سال‌های ۱۹۹۰ و ۲۰۱۱ انجام پذیرفت.


رادیوتراپی پس از جراحی در مقایسه با جراحی تنها تأثیر بیشتری در بقا داشت. اما این قضیه اکثراً در بیماران ۶۵ سال به بالا دیده شد.


دکتر رابرت کانتر، محقق اصلی این مطاللعه و دانشیار جراحی در دانشگاه کالیفرنیا گفت: «ما فهمیدیم که بیماران مسن با رادیوتراپی از نظر بقا سود می‌کنند. اما در مورد بیماران جوان‌تر بسیاری از این فواید ناپدید شد.»

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.