داروی بیولوژیک جدید برای درمان آسم سرکش

سلامانه :  دو کارآزمایی بالینی جدید نشان می‌دهند که داروی تزریقی جدیدی باعث کاهش شعله‌وری آسم شدید در بیمارانی می‌شود که با کورتون استنشاقی به تنهایی کنترل نمی‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از WebMD،این دارو با نام بنرالیزوماب، یک داروی بیولوژیک است که با کشتن گلبول‌های سفیدی با نام ائوزینوفیل کار می‌کند. این گلبول‌های سفید به فراوانی در چنین بیمارانی موجودند و با آسم شدید پیوند داده شده‌اند.


به گفته محققان اگر این دارو توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده امریکا تأیید شود، در مبارزه با آسم سرکش به دو داروی مشابه دیگر، مپولیزوماب و رزلیزوماب، می‌پیوندد.


دکتر جی. مارک فیتس‌جرالد، مؤلف این مطالعه و استاد سلامت دستگاه تنفسی در دانشگاه بریتیش کلمبیای ونکوور، گفت: «ما می‌توانیم به بیمارانی که مرتباً به کورتون خوراکی احتیاج پیدا می‌کنند و میزان مشخصی ائوزینوفیل در خون دارند، درمان بسیار اثربخشی ارائه کنیم.»


فیتس‌جرالد که در هر دو کارآزمایی دست داشت، اضافه کرد: «در بیمار مناسبی که مشخصات مناسب داشته باشد، می‌توانیم سطح شدت آسم را به طرز چشمگیری کاهش دهیم.»


به گفته دکتر ماریو کاسترو، استاد طب اطفال در دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن، یکی از مزایای بنرالیزوماب آنست که می‌توان آن را با دفعات کمتری تجویز کرد.


او گفت: «درمان‌هایی که در حال حاضر در دسترس داریم هر دو هفته یا یک ماه یک‌بار داده می‌شوند اما بنرالیزوماب را می‌توان هر دو ماه تجویز کرد که این قضیه هزینه را کاهش می‌دهد.»

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.