امدادرسانی با پای‌پیاده به محبوس‌شدگان گیلان و مازندران

سلامانه :سخنگوی سازمان امدادو نجات جمعیت هلال‌احمر از امدادرسانی امدادگران با پای پیاده خبر داد.

حسین درخشان در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح آخرین جزئیات امدادرسانی به مردم دو منطقه گیلان و گلستان که در شرایط نامساعدی در محاصره برف محبوس شده‌اند، گفت: با توجه به شدت بارش برف و کولاک در مسیرهای منتهی به دو استان گیلان و مازندران، تلاش عوامل راهداری برای باز کردن مسیر همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ارتفاع برف در برخی مناطق این دو استان به یک متر و 80 سانتیمتر می‌رسد، گفت: به دلیل بافت محلی و پراکندگی خانه باغ‌های مناطق روستایی، امدادرسانی به کندی در حال انجام است.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه تمام امدادگران تلاش خود را برای امدادرسانی به محبوس‌شدگان انجام می‌دهند، گفت: در حال حاضر استان‌های همجوار همچون سمنان، قزوین، البرز و ... در حال وارد شدن به دو استان گیلان و مازندران هستند. اما دقت داشته باشید که به علت بارش شدید برف، مسیرها مجددا مسدود می‌شود و تلاش برای رسیدن به این مناطق ادامه دارد.

به گفته درخشان، در حال حاضر هماهنگی‌ها برای وارد شدن محموله نان از سمنان به دو استان گیلان و مازندران ادامه دارد.

وی افزود: امدادگران مستقر در دو استان گیلان و مازندران با پای پیاده و با کوله‌پشتی خود را به مردم محبوس شده می‌رسانند و نسبت به امدادرسانی به آنها اقدام می‌کنند و این در حالی است که به دلیل بارش شدید برف و عدم دید کافی، امکان استفاده از بالگرد در این مناطق وجود ندارد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.