الکل برای قلب ضرر دارد

سلامانه : ممکن است بخواهید از یک لیوان شراب شبانه یا آبجو یا هر نوع نوشیدنی الکلی دیگر خود بگذرید، چون تحقیق جدید بیان می‌کند الکل به آن اندازه که قبلاً فکر می‌شد برای سلامت قلب همه افراد مناسب نیست.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از WebMD، به گفته محققان، نوشیدن بلندمدت الکل، حتی مقادیر متوسط آن ممکن است با بزرگ‌تر کردن دهلیز چپ قلب، خطر ابتلای برخی افراد را به سکته مغزی بالا ببرد. دهلیز، اتاقک بالایی قلب است.


به گفته محقق ارشد مطالعه، دکتر گرگوری مارکوس، سرپرست تحقیق بالینی در بخش قلب دانشگاه کالیفرنیا، این بزرگی دهلیز چپ ممکن است به حالتی بی‌انجامد که به آن فیبریلاسیون دهلیزی می‌گویند. در فیبریلاسیون دهلیزی ضربان قلب نامنظم می‌شود.


فیبریلاسیون دهلیزی باعث می‌شود که قلب در دهلیز چپ مانده و لخته تشکیل شود. اگر یک لخته آزاد شود، می‌تواند یکی از عروق مغز را ببندد و باعث سکته مغزی شود. بنابر آمار مؤسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی، حدود ۱۵ درصد افرادی که سکته می‌کنند اول به فیبریلاسیون دهلیزی دچار می‌شوند.


مارکوس گفت: «این اطلاعات جدید باید باعث اخلال در هر نوع نوشیدن الکل شود زیرا مردم فکر می‌کنند الکل برای قلب‌شان خوب است.»


اما او همچنین خاطرنشان کرد که این یافته‌ها در مورد تمام افراد صدق نمی‌کند. برخی افراد ممکن است از لحاظ ژنتیکی مستعد فیبریلاسیون دهلیزی باشند و الکل صرفاً باعث تشدید این اوضاع شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.