باکتری‌های روده‌ای نوزادان و خطر ابتلا به آسم و آلرژی

سلامانه : تحقیق جدیدی هشدار می‌دهد که ناهنجاری نسبتاً نادری در ترکیب میکروب‌های روده نوزادان خطر آسم و آلرژی‌های کودکی را سه برابر می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری سلامانه و به نقل از WebMD، در روده هر کسی میلیون‌ها قارچ و باکتری پیدا می‌شود اما مطالعه جدید بیان می‌کند که ترکیب غیرعادی میکروب‌ها که در کمتر از ۱۰ درصد نوزادان دیده می‌شود ممکن است باعث تحلیل عملکرد سیستم ایمنی شود.


به گفته محققان نتیجه این می‌شود که کودک تا ۲ سالگی در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به آلرژی‌ها و تا ۳ سالگی در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به آسم قرار می‌گیرد.


یکی از مؤلفان ارشد مطالعه، سوزان لینچ، سرپرست هسته تحقیقاتی میکروبیوم بیماری کرون و کولیت در دانشگاه کالیفرنیا، می‌گوید: «مطالعات قبلی مربوط به دو دهه قبل بیان می‌کنند که باکتری‌های موجود در مسیر گوارشی نوزاد ممکن است با این بیماری‌ها در ارتباط باشند. با این حال، در آن مطالعات و با فن‌آوری قبلی تنها توانسته بودند قسمتی از میکروب‌ها را ارزیابی کنند.»


آنالیز بیشتر نشان داد که میکروب‌هایی که به طور معمول در روده نوزادان یافت می‌شود به کنترل التهاب و افزایش قدرت تنظیمی سلول‌های T که زنبورهای کارگر سیستم ایمنی‌اند، کمک می‌کنند. این میکروب‌ها در گروه نوزادان پرخطر وجود نداشت.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.