بارداری روابط بین زوجین را تقویت می کند

سلامانه : نتایج تحقیق جدید پژوهشگران دانمارکی حاکی است که زنانی که پس از تجربه مشکلات باروری بچه دار می شوند، به احتمال زیاد از روابط محکمتری با شریک زندگی شان برخوردار خواهند شد.
 
به گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا، حدود یازده درصد از زوج های آمریکایی نمی توانند بعد از یک سال زندگی با هم باردار شوند.

تیم پژوهشی دانمارک که تحقیق جدید را انجام داده، به نکته قابل توجهی در یک تحقیق دیگر اشاره کرده است مبنی بر اینکه زوج ها پس از تجربه مشکلات باروری، تحت تاثیر مسائل جسمانی و روانی قرار می گیرند.

همچنین براساس مطالعات دیگر، چنانچه درمان باروری موفقیت آمیز نباشد، این امر ممکن است به پایین آمدن کیفیت زندگی زوج ها و افزایش سطح اضطراب، استرس و افسردگی منجر شود.

با این حال، محققان می گویند برخی مطالعات نشان داده است که زوج هایی که مشکلات باروری را تجربه می کنند، پس از بچه دار شدن به هم نزدیک تر می شوند.

محققان برای بررسی این مساله، اطلاعات به دست آمده از 47 هزار و 515 زن را تجزیه و تحلیل کردند.

میانگین سنی این زنان 32 سال بود و جملگی به دلیل مشکلات باروری بین سال های 1990 تا 2006 به بیمارستانی در دانمارک مراجعه کردند.

در این مدت زمان، 57 درصد از زنان حداقل یک بار بچه دار شدند و حال آنکه 43 درصد اصلا باردار نشدند.

محققان دریافتند احتمال طلاق یا پایان رابطه با همسر در میان زنانی که باردار نشدند در مقایسه زنانی که بچه دار شدند، سه برابر بود.

با این همه، محققان می گویند برای تعیین کیفیت روابط و سلامت زوجینی که مشکلات باروری را تجربه می کنند، آزمایش های بیشتری مورد نیاز است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.