امدادرسانی به متاثرین از برف و یخبندان در استان های شمالی کشور ادامه دارد

سلامانه : رییس سازمان مدیریت بحران کشور از ادامه امدادرسانی به متاثرین برف و یخبندان در استان های شمالی کشور خبر داد.

 «حسن قدمی» عصر دوشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: با هماهنگی های انجام شده توسط این سازمان با کارگروه های مختلف مدیریت بحران و سوانح در استان های شمالی کشور، نیروهای امدادرسان در قالب گروه های تخصصی پیشتیبانی و خدمات رسان به مناطق شهری و روستایی متاثر از برف و یخبندان استان های یادشده اعزام شده اند.

وی گفت: در پی افت شدید دما و بارش برف سنگین در مناطق مختلف استان های گیلان و مازندران کولاک شدید به همراه طوفان در برخی شهرها و مناطق روستایی این استان ها باعث قطعی برق و انسداد راه و مسیرهای مواصلاتی شده که با تلاش نیروهای اعزامی به این مناطق در حال رفع این مشکلات و امدادرسانی به هموطنان هستیم.

رییس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: خوشبختانه برف، کولاک و یخبندان در استان های یادشده تلفاتی جانی و خسارات مالی برجای نگذاشته، اما با آغاز مجدد برف شدید در مناطق روستایی این استان های شمالی کشور، احتمال آسیب به برخی منازل چوبی در برخی مناطق روستایی وجود دارد.

قدمی اضافه کرد: با هماهنگی های انجام شده با نیروهای امدادرسان اعزامی به این استان ها، دستورات لازم ستادی برای تخلیه ساکنان این منازل و اسکان آنان در مناطق ایمن و مقاوم از قبیل مدارس و مساجد صادر شده است.

به گفته معاون وزیر کشور، امدادرسانی به متاثرین از برف و یخبندان در استان گیلان در حال اتمام است، اما به منظور پشتیبانی از عملیات امدادرسانی، اکنون نیروهای امدادرسان هلال احمر از استان های اردبیل، قزوین و همدان در حال عزیمت به شهرهای صعومعه سرا و رضوانشهر استان گیلان هستند.

وی تاکید کرد: با ارسال دستورات لازم ستادی به نیروهای امدادرسان، اکنون تمرکز نیروهای امدادرسان به خدمات رسانی به هموطنان در غرب مازندران متمرکز شده بطوریکه نیروهای امدادی از استان های تهران، البرز، خراسان رضوی و سمنان برای خدمات رسانی به متاثرین برف و کولاک به شهرهای نور، تنکابن، سلمانشهر و عباس آباد اعزام شده اند.

وی گفت: اکنون برخی هموطنان در شهرها و روستاهای غرب مازندران قطعی آب و برق دارند که برای رفع این مشکل دستورات لازم ستادی برای ارسال آب آشامیدنی سالم با تانکرهای مخصوص و اعزام ژنراتورهای تامین برق به مناطق یادشده صادر شده است.

قدمی همچنین به مشکل نبود نان در مناطق متاثر از برف و کولاک اخیر در استان های شمال کشور اشاره کرد و گفت: با ابلاغ یک برنامه اقتضایی به کارگروه های دخیل در امر مدیریت بحران و سوانح این مشکل نیز در حال رفع شدن است و نان مورد نیاز مردم اکنون تهیه و ارسال شده است. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.