افزایش آمار قطع نخاع سالمندان آمریکایی

افزایش آمار قطع نخاع سالمندان آمریکایی

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، علت اصلی افزایش میزان قطع نخاع در ایالات متحده آمریکا سقوط سالمندان از بلندی است.  


به گزارش پایگاه خبری سلامانه، محققان اعلام کردند، این یافته ها نشان می دهند، طراحی و اجرای برنامه های پیشگیری کننده سقوط سالمندان از بلندی و قطع نخاع آنها به شدت کاهش یافته است. 


انتشار آمار بخش اورژانس بیمارستان جان هاپکینز نشان داد، بیش از 43 هزار بزرگسال 18 تا 64 ساله بین سال های 2007 تا 2009 به علت آسیب دیدن ستون فقرات به بخش اورژانس بیمارستان ها مراجعه کرده اند، در حالی که میزان مراجعه افراد بالاتر از 65 سال که ستون فقرات شان آسیب دیده در این بازه زمانی بیش از 70 هزار نفر بوده است. 


دکتر ادوارد هاموند، استاد اعصاب و روان دانشگاه جان هاپکینز و سرپرست این مطالعه گفت:" شاهد تغییر نوع آسیب های ستون فقرات و نخاع هستیم. "


او افزود:" آمار آسیب دیدگی ستون فقرات و نخاع به علت سقوط از بلندی بین سال های 2007 تا 2009 چهل و یک و نیم درصد است در حالی که میزان آسیب دیدگی های نخاعی به علت تصادفات رانندگی سی و پنج و نیم درصد است. به معنای دیگر آمار سقوط سالمندان از بلندی و آسیب دیدگی ستون فقرات شان بیست و سه و نیم درصد افزایش یافته است. " 


پژوهشگران دریافتند، آسیب دیدگی نخاع سالمندان بیش از یک میلیارد و ششصد میلیون دلار خرج روی دست سیستم بهداشت عمومی آمریکا می گذارد. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.